Migranti jsou u nás více než vítáni, pořádáme pro ně i večírky, prohlásil starosta malého srbského města

Migranti jsou u nás více než vítáni, pořádáme pro ně i večírky, prohlásil starosta malého srbského města
Popisek: migranti
30 / 05 / 2017, 18:00

Zatímco většina evropských států odmítá přijímat další migrantů, opačně je tomu ve městě Bosilegrad na jihu Srbska. To razí ,,vítačskou politiku"

Starosta Bosilegradu Vladimir Zaharijev žádá srbskou vládu, aby přijímala více uprchlíků a některé z nich ,,poslala" právě do malého města na jihu Srbska. To má v současnosti kolem 8 000 obyvatel.

,,Migranti jsou u nás více než vítáni. Rozumíme tomu, co je mít problémy a oni jsou úžasní lidé, takže nemůžeme zavírat oči k jejich problémům," prohlásil Zaharijev. Podle starosty je městěčko nakloněno tomu, aby uprchlíky přijímalo, ne je vyhánělo.

,,Nenajdete zde jediného člověka, kdo by v Bosilegradu smýšlel o migrantech jinak," pokračoval Zahariev s tím, že mu nezáleží na tom, odkud migranti pochází a za jakých okolností do Bosilegradu přicházejí. Starosta upřesnil, že v Bosilegradu žije asi 60 migrantů z Pákistánu, Iráku, Afghánistánu a Sýrie. ,,Děláme pro ně (migranty) večírky, dáváme dárky jejich dárky do Nového roku, protože rodina pro migranty znamenají hodně. Naše taneční skupiny pro ně navíc organizují i různá představení," dodal Zaharijev.

Podle něho je volná politika přijímání migrantů příležitostí pro Srbsko i samotný Bosilegrad, které mohou migranti dále rozvíjet včetně jeho další infrastruktury. Zaharijev říká, že je to šance pro město, jak ukázat pohostinnost a péči migrantům.

V současné době je v Srbsku zhruba 8 000 migrantů a uchazečů o azyl.

 

psali jsme: 

Kanada už přestala vítat migranty? Nový průzkum všechny překvapil

 

Zdroj: balkaninsight.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.