Potetovaný Pedro: Zabil celkem 71 lidí, první byl školník. Snědl srdce vlastního otce, přezdívaného Mačeta. Vraždil jako divý i v base, než ho pustili.

Potetovaný Pedro: Zabil celkem 71 lidí, první byl školník. Snědl srdce vlastního otce, přezdívaného Mačeta. Vraždil jako divý i v base, než ho pustili.
Popisek: Pedro Rodrigues
20 / 07 / 2018, 18:00

Pedro Rodrigues (narozen roku 1954) je vrah, který by měl do smrti sedět v nějaké hodně smradlavé díře, nebo měl být rovnou „utracen“.

Média však Pedra v honbě za senzací nebo kdo ví proč, překřtila na „Zabiják kriminálníků“, Pedrinho Matador“, čili „Skutečný Dexter“ podle hrdiny ze známého TV seriálu, určeném pro zvrhlé diváky, kteří nepřepnou, ani když si koušou vlastní prsty.

Nejvíc lidí nezabil šílený Pedro na svobodě, ale ve vězení: 47. Je záhadou, jak za mřížemi přežil. Zabít ho by byl vlastně dobrý skutek.

psali jsme: Zdeněk Kovář: Postřílel v restauraci osm lidí kvůli manželce, která byla řízená z vesmíru?

Jeho první obětí byl zástupce starosty v brazilském městě Afenas, kterého Pedro (tehdy 14 let) rozstřílel brokovnicí na maděru za to, že vyhodil jeho otce z místa školníka kvůli krádeži jídla.

Pak Pedro podřízl jako krocana otcova kolegu - školníka, kterého považoval za skutečného zloděje. Vyšetřování potvrdilo, že kradl Rodrigues starší, ale vzhledem k vývoji událostí na tom zas až tak nesejde.

psali jsme: Kristen Pfaffová: Našli ji nahou ve vaně s jehlou v žíle. Co má s její smrtí společného manželka jejího slavného milence Kurta Cobaina?

Policii unikal Pedro pět let, během kterých se zabýval především střelbou a kucháním nepřátel v rámci pouličních bojů mezi gangy města Sao Paulo. Seznam jeho obětí pomalu rostl, ale někdy to vzal hopem: Například když se svým gangem postřílel sedm lidí na svatbě.

Ještě před svým zatčením v roce 1973 stačil Pedro zabít i vlastního otce, pro kterého „jako kluk“ zavraždil alternativního školníka. Pedro tehdy přišel navštívit do vězení tátu, který bručel za to, že rozsekal svou ženu (matku Pedra) mačetou. Taková byla i jeho přezdívka (filmoví fanoušci už vědí: Režisérem akčního filmu Machete je režisér Robert Rodriguez).

Před zraky strážných, kteří byli buď v šoku, nebo si šli náhodou zakouřit, Pedro tátu ubodal a vyřízl mu srdce, které nakousl a odhodil. Podle jiných zdrojů srdce svého otce rozžvýkal, polkl a pak si odplivl.

psali jsme: H. H. Holmes: Modrooký doktor vraždil krásné dívky v labyrintu, který si sám postavil. Byl prý ztělesněním ďábla

Svého prvního spoluvězně zabil Pedro krátce po zatčení již v policejním autě při převozu na výslech. Dalšího zabil, protože chrápal. Jinému uřízl hlavu hřebenem ve vězeňském skladu.

V roce 2007, tedy po 34 letech strávených za mřížemi, byl Pedro kvůli zvláštnímu brazilskému soudnímu systému propuštěn na podmínku. Vydržel však „venku“ jen pár týdnů a kvůli ublížení na zdraví šel zpátky do basy.

Tam sedí dodnes.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

 

 

 

 

 

 

 

Tagy článku