Putin posílá ruské vojáky na území separatistického Donbasu

Putin posílá ruské vojáky na území separatistického Donbasu
Autor fotografie: Volné dílo|Popisek: Putin
21 / 02 / 2022, 22:45

Kreml uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin nařídil silám, aby udržely mír na východní Ukrajině. Bezprostředně ale není jasné, kdy vojáci do země vstoupili.

Podle agentury AP oznámení následuje po dni rychlého vývoje, kdy Putin oznámil uznání separatistických regionů na Ukrajině. Spojené státy a Evropská unie reagovaly prohlášením, že uvalí sankce.

Také agentura Reuters oznámila, že Putin nařídil mírovou operaci na východě Ukrajiny. Podle získaných informací vstoupila ruská armáda na Donbas.

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí uznal nezávislost separatistických regionů na východní Ukrajině a tím i otevřel cestu k jejich vojenské podpoře, což vyvolalo hrozby nových sankcí ze strany USA a Evropy a dále podpořilo obavy, že by Rusko mohlo bezprostředně napadnout Ukrajinu.

Pro připomenutí, že Rusko hraje stále stejnou hru...

Zdroj: Twitter, AP, Reuters

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.