"Potřebujeme profackovat Republikánskou stranu jako děvku," Trump si vybral nejradikálnějšího možného poradce

&quote;Potřebujeme profackovat Republikánskou stranu jako děvku,&quote; Trump si vybral nejradikálnějšího možného poradce
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Mike Licht|Popisek: If Goebbels and Rasputin Had a Baby....
18 / 11 / 2016, 13:15

Americký web Businessinsider sestavil profil nově jmenovaného hlavního stratéga Bílého domu Stephena Bannona.

Ten na sebe upozorňuje již dlouhou dobu. Známý je jeho citát, že „Strach je dobrá věc. Strach vás přiměje k akci.“ Je rovněž autorem skandálního výroku, že pro probuzení republikánů „potřebujeme profackovat Republikánskou stranu jako děvku.“

Nově zvolený prezident Donald Trump otřásl Washingtonem, když svým hlavním politickým stratégem jmenoval asi nejkontroverznější postavu ze svého okolí. Steve Bannon je 62 letý bývalý výkonný ředitel Trumpovy předvolební kampaně. Na rozdíl od svých předchůdců v pozici hlavního prezidentova poradce, kteří byli zpravidla dlouholetými straníky s hlubokými politickými vazbami, Bannon pochází z politické sféry, které stojí stranou hlavního politického proudu. To se velmi podepsalo i na Trumpovo neortodoxní politické kampani.

Od roku 2011 vedl Bannon názorový server Breitbart News, silně pravicové internetové stránky, které v žádném případě nekonvenovali k tradičním postojům republikánské strany, a to nejen v tématech jako je přistěhovalectví nebo obchod. Pod vedením Bannona server velmi často napadal republikánské politiky za užití ostré rétoriky.

Jeho jmenování do pozice hlavního stratéga vzbudilo ostré kontroverze, podle komentátorů zejména kvůli tomu, že Bannon má zjevné sympatie k nacionalistickým argumentům. Mnoho kritiku z řad republikánů i demokratů připomnělo, že Bannonova bývalá manželka tvrdila u soudu, že nový hlavní stratég „nemá rád židy“ a nechává svůj Brietbart News psát antisemitské články.

„Trumpova volba Steva Bannona jako nejvyššího poradce signalizuje, že v Bílém době budou mít bílí rasisté opravdu silné zastoupení,“ řekl například tiskový mluvčí senátora Harryho Reida Adam Jentleson.

Nicméně bývalý šéf Breitbart News je také držitelem titulu z Harvard Business School, a mnoho dokázal jako bankéř v investiční společnosti Goldman Sachs a také jako dlouholetý producent v Hollywoodu.

Mnozí z jeho bývalých zaměstnanců z Breitbart poukazují na to, že dříve okrajové nativistické myšlenky protlačil do hlavního proudu. Donalda Trumpa prý také posouval během kampaně do agresivní a nelítostné komunikace.

Bývalý mluvní Bretbart News Kurt Bardella o něm řekl, že „Steve je velmi agresivní, útočně orientovaný a nikdy neukáže žádnou známku slabosti. To je jeho typický styl práce.“

Ať již budou počiny Steva Bannona jakékoli, jisté je, že s jeho radami se z prezidenta Trumpa beránek rozhodně nestane. 

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Mike Licht

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace