Potvrzeno: Ruský smrtící systém TOS-1A operuje v Sýrii proti IS

Potvrzeno: Ruský smrtící systém TOS-1A operuje v Sýrii proti IS
Autor fotografie: Vitaly V. Kuzmin/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0|Popisek: TOS-1A
30 / 10 / 2015, 16:00

Neověřené zprávy z twitteru uváděly, že Rusko vyslalo do Sýrie jednu z jeho nejvíce smrtících zbraní - raketomet TOS-1A nazývaný Blazing Sun.

Tato zbraň může zničit až osm budov v jednom útoku a způsobuje ničivé škody asi na 1 kilometru čtverečním. Poslední fotky sdílené na Twitter ze Sýrie, ukazují minimálně jeden takový ruský raketomet. 

23. října zveřejnil server Syria News 2015 video z nasazení tohoto systému proti bojovníkům islámského státu, kteří se skrývají v horách v Latakii.
YouTube, Syria News 2015Stahlgewitter SyrienDeutschland+Russland

Foto: //vitalykuzmin.net and is copyrighted Note: All photos on //vitalykuzmin.net, unless otherwise noted, are licenced under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported licence.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace