Poučení z krizového rusko - amerického vývoje: Dohodneme se, že se dohodneme

Poučení z krizového rusko - amerického vývoje: Dohodneme se, že se dohodneme
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: Vladimir Putin a Donald Trump
10 / 07 / 2017, 10:15

Vpravdě historické setkání nejvyšších politických představitelů Ruska a USA bylo vrcholem hamburské schůzky zemí G20.

Hamburský summit zastínilo shledání Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem, kteří se setkali tváří v tvář poprvé v životě.

Netrpělivě očekávanému mítinku předcházely obavy z řad zúčastněných politiků, jestli se podaří v praktickém slova smyslu posunout řadu problémů, které světoví státníci v současné době řeší, a které se zavázali projednat. Ať už je to vleklý konflikt na východě Ukrajiny, zvýšené napětí panující kvůli raketovým testům v KLDR či otázka Sýrie.

Nejviditelnějším výsledkem rokování je dozajista podepsání příměří na jihozápadě Sýrie, které začalo platit včera v poledne místního času, a jež oba státníci za podpory Jordánska dojednali. Ostatní problémy jsou ovšem dál ,,na čekané", což se ovšem dalo vzhledem ke složitosti a povaze celé řady problémů očekávat. Řečeno s prvorepublikovým politikem msgre. Janem Šrámkem setkání lemovalo heslo ,,dohodli jsme se, že se dohodneme". Akorát vám neřekneme ještě přesně na čem.

Přesto je však nyní jasné, že vzájemná spolupráce na určité úrovni může fungovat, a že setkáním dvou vrcholných světových politiků padají určité iluze, které o sobě Vladimir Putin i Donald Trump měli, když si vzájemně vyměňovali nejrůznější vzkazy přes média. Na druhé straně musíme vyčkat, zda Trumpova věta o tom, že nastal čas konstruktivní spolupráce, padne skutečně na úrodnou půdu, protože jsou oblasti, na nichž se z podstaty věci obě velmoci nemohou nikdy shodnout.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace