Pouliční válka na Lesbosu, agresivita útoků proti bezpečnostním složkám vzrůstá

Pouliční válka na Lesbosu, agresivita útoků proti bezpečnostním složkám vzrůstá
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Uprchlíci házejí po policii kamení i klacky
04 / 09 / 2015, 17:30

Policie se dostala do ostrého konfliktu s uprchlíky, kteří se chtěli dostat za každou cenu na trajekt jedoucí na pevninu.

Přes tisíc imigrantů se chtělo nalodit a když jim v tom policie chtěla zabránit, zaútočili proti ní vším, co měli po ruce. Na televizních záběrech bylo vidět lidi házející kamení a policisty zasahující slzným plynem.

Mluvčí pobřežní stráže řekl, že policie zastavila asi 200 lidí, kteří nebyli zaregistrováni jako uprchlíci a chtěli nastoupit na trajekt. Informaci přinesl server lesvosnews.net.

Starosta Mitilény řekl, že město zatím marně žádá Atény, aby Lesbu pomohly. "Před čtyřmi měsíci jsem řekl, že držím v rukou bombu a že zápalná šňůra pomalu hoří. Před dvěma dny jsem poslal dopis se žádostí o vyhlášení mimořádného stavu na Lesbu. Dnes žádám premiéra o okamžitou pomoc, protože situace je nezvládnutelná," sdělil starosta Spyros Galinos. (Zdroj: Tyden.cz)


Zdroj YouTube

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.