Pouze 8% Němců si myslí, že Merkelová je správnou osobou pro výkon kancléřské funkce, ukázal průzkum

Pouze 8% Němců si myslí, že Merkelová je správnou osobou pro výkon kancléřské funkce, ukázal průzkum
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Angela Merkelová
16 / 02 / 2017, 10:00

Voliči se začínají od německé kancléřky odvracet.

Poslední průzkumy veřejného mínění naznačily trend pozvolného poklesu popularity stávající německé kancléřky Angely Merkelové.

Poslední průzkum britské agentury YouGov ukázal, že 64% respondentů, kteří se ankety zúčastnili, chce v kancléřském křesle novou tvář. Dalším zajímavém údajem v průzkumu je fakt, že pouze 8% dotázaných se domnívá, že Angela Merkelová je správnou osobou pro výkon kancléřské funkce.

42% lidí účastnících se se průzkumu agentury YouGov si pak myslí, že je čas, aby Merkelová odstoupila ze svého úřadu. Podle pětiny respondentů (22%) je načase, aby otěže vlády převzal někdo jiný, než je Merkelová

Tím může být nejnovější vyzyvatel Merkelové, sociální demokrat Martin Schulz, jehož popularita naopak strmě roste. Rozhodně nebude bez šancí. Podle jiného průzkumu realizovaného agenturou Forsa minulý týden se němečtí sociální demokraté vyhoupli až na 31% voličské podpory, jen tři procenta za CDU Angely Merkelové (34%).

V září se u voleb do Bundestagu o vítězi rozhodne definitivně.

 

psali jsme:

Merkelová: Islámský terorismus je pro Německo největší zkouškou

Zastavte muslimskou imigraci, přeje si podle průzkumu přes polovina Evropanů

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.