Použití JPEG k hacknutí korporátní sítě

Použití JPEG k hacknutí korporátní sítě
Autor: Marcus Murray|Popisek: RSA Conference
22 / 04 / 2015, 22:00

CSIRT zveřejnil varování pro korporátní sítě.

Bezpečnostní analytik Marcus Murray nalezl způsob, kterým lze s pomocí JPEG kompromitovat Windows servery uvnitř korporátní sítě.

Murray předvedl útok před několika dny v živém vysílání na konferenci RSA v San Francisku, kde hacker využil škodlivý JPEG k narušení systému u nejmenované americké vládní agentury. 


Zdroj YouTube, RSA Conference 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace