Používáte na mobilu svítilnu? Tak dost riskujete...

Používáte na mobilu svítilnu? Tak dost riskujete...
Autor: Google play|Popisek: Ilustrační foto
09 / 10 / 2014, 17:30

9.10.2014 / Na serveru SNOOPWALL testovali aplikace Flashlight instalované na mobilních telefonech s Androidem. Zjistili, že aplikace přistupují k datům na mobilu a dokonce monitorují i místo, kde je mobil právě používán, prostřednictvím GPS. A to není všechno...

Začátkem října letošního roku vydali zprávu o tom, že všechny testované aplikace po spuštění získávali přístup a informace k datům, která vůbec nepotřebovaly. Nejhůř dopadla aplikace Super-Bright LED Flashlight, která požadovala dvacet (!) oprávnění k přístupům do dalších aplikací (data na úložišti, WiFi, nastavení systému, atd.). A to jí má nainstalovanou přes 100 milionů lidí.

Proč některé aplikace požadují přístup k GPS datům, také není jasné. V každém případě se jedná o riziko, protože nevíte, komu a kam jsou data zasílána. Odborníci doporučují tyto aplikace odinstalovat.
Pokud potřebujete další informace, naleznete je zde (v angličtině).

Výsledky testu jsou uvedeny na obrázku:

 

Výsledky testu

 

Psali jsme také:

Pozor na trojského koně pro Android – smaže data, posílá SMS

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení

Ukradli vám firemní notebook s citlivými daty? Existuje řešení – dálkový výmaz dat

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace