Povolební kocovina pokračuje. Piráti se pustili ostře do sebe. Europoslankyně Gregorová si vzala na mušku bývalého poslance

Povolební kocovina pokračuje. Piráti se pustili ostře do sebe. Europoslankyně Gregorová si vzala na mušku bývalého poslance
Autor fotografie: CC BY-SA 2.0|Popisek: Představitelé Pirátské strany
06 / 01 / 2022, 08:00

Vulgárně vyčinila svému stranickému kolegovi Mikuláši Ferjenčíkovi pirátská europoslankyně Markéta Gregorová, když ho poslala do ,,nepatřičných míst". Gregorové se nezamlouvá, že Ferjenčík veřejně upozornil na kandidátku na předsedu Pirátů Janu Michailidu, která se netají svým komunistickým přesvědčením.

Po skončení parlamentních voleb, z nichž vzešli pouze 4 poslanci, začínají prát Piráti špinavé prádlo na veřejnosti. Strana je nejmenší parlamentní formací, když ztratila oproti volbám 2017 18 mandátů. Ztráta politického vlivu s sebou přinesla hlubší vnitřní problémy, které po parlamentních volbách zesílily a v jejichž důsledku se z Pirátů stala rozhádaná strana.

Do Mikuláše Ferjenčíka se nejnověji pustila zostra jeho stranická kolegyně a europoslankyně Markéta Gregorová, kterou popudila jeho slova na Facebooku, kde Ferjenčík napsal: „Jste připraveni tohle vysvětlovat, až ji zvolíme?“ Na mysli měl kandidátku na předsedkyni Pirátů Janu Michailidu, která se netají tím, že její přesvědčení je komunistické.

Reakce Gregorové na Ferjenčíka na sebe nedala dlouho čekat. „Jdi do p.dele, poškodil jsi stranu mnohem víc, než kdy dokáže Janka. Na rozdíl od ní, která dobrovolnicky maká dnem i nocí na tom, aby se nám to kvůli takovým, jako jsi ty, nerozpadlo pod rukama, se jen sápeš po placených místečkách,“ napsala ostrým jazykem Gregorová.

Gregorovou podpořili i další členové Pirátské strany a Ferjenčíka rovněž kritizovali, i když již slušnější formou. Podle nich bylo zbytečné, že Ferjenčík na sociální síti umístil svůj komentář směřující na Michailidu. Bývalý poslanec posléze svůj příspěvek na sociální síti smazal.

Ferjenčík měl ještě donedávna pevnou pozici v Pirátské straně, nicméně těsně po skončení parlamentních voleb odstoupil z postu šéfa mediálního odboru a koaliční rady. Pokud by to neudělal, je pravděpodobné, že by byl z funkce vzhledem k individuálnímu neúspěchu Pirátské strany odvolán.

Tento víkend si Piráti budou volit nové vedení. Obhajovat funkci bude současný předseda Ivan Bartoš, na něhož se po volbách sesypala rovněž kritika, o nejvyšší stranický post se bude ucházet ještě kromě již zmíněné Michailidu i bývalý náměstek ministra vnitra a senátor Lukáš Wagenknecht a ostravský radní David Witosz.

Tagy článku