Povolí policie ve West Midlands nošení burek muslimským policistkám?

Povolí policie ve West Midlands nošení burek muslimským policistkám?
Autor: redakční databáze|Popisek: burka
09 / 09 / 2016, 21:45

Policie v britském West Midlands zvažuje, že by muslimské policistky mohly nosit burky, které by se staly částí jejích uniforem.

Policie ve West Midlands prohlásila, že se bude diskutovat o návrhu, který by povolil muslimským policistkám nosit burky či eventuálně nikáb. Důvodem je fakt, že by to mohlo podle tamní policie rozšířit ,,náboženskou a etnickou diverzitu".

Na schůzce, kterou podnítil velitel strážmistrů David Thompson, zazněl konkrétní návrh, který by počítal se zaměstnáním policejních úřednic či policistek nosících burky v regionu West Midlands (tedy středozápadní Anglii) až do výše 30% stávajícího stavu. Policie ve West Midlands již schválila předtím možnost, aby muslimské policistky mohly nosit muslimský šátek - hidžáb.

Na druhé straně vzbudila westmidlandská policie svým návrhem, o němž se horečně diskutuje, spíše údiv. A to i ze strany Muslimské rady Velké Británie. Ta ve svém prohlášení označila možný návrh westmidlandské policie za ,,velmi překvapivý". Poukázala na to, že počet muslimských žen ve Velké Británii nosících burky je velmi malý, a ty ženy, které je nosí, nechtějí naopak pracovat u policie.

Návrh westmidlandské policie ale také sklidil kritiku i z vlastních řad, která zohledňuje zdravotní a bezpečnostní rizika nošení burek a uniformy.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace