Povolí policie ve West Midlands nošení burek muslimským policistkám?

Povolí policie ve West Midlands nošení burek muslimským policistkám?
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: burka
09 / 09 / 2016, 21:45

Policie v britském West Midlands zvažuje, že by muslimské policistky mohly nosit burky, které by se staly částí jejích uniforem.

Policie ve West Midlands prohlásila, že se bude diskutovat o návrhu, který by povolil muslimským policistkám nosit burky či eventuálně nikáb. Důvodem je fakt, že by to mohlo podle tamní policie rozšířit ,,náboženskou a etnickou diverzitu".

Na schůzce, kterou podnítil velitel strážmistrů David Thompson, zazněl konkrétní návrh, který by počítal se zaměstnáním policejních úřednic či policistek nosících burky v regionu West Midlands (tedy středozápadní Anglii) až do výše 30% stávajícího stavu. Policie ve West Midlands již schválila předtím možnost, aby muslimské policistky mohly nosit muslimský šátek - hidžáb.

Na druhé straně vzbudila westmidlandská policie svým návrhem, o němž se horečně diskutuje, spíše údiv. A to i ze strany Muslimské rady Velké Británie. Ta ve svém prohlášení označila možný návrh westmidlandské policie za ,,velmi překvapivý". Poukázala na to, že počet muslimských žen ve Velké Británii nosících burky je velmi malý, a ty ženy, které je nosí, nechtějí naopak pracovat u policie.

Návrh westmidlandské policie ale také sklidil kritiku i z vlastních řad, která zohledňuje zdravotní a bezpečnostní rizika nošení burek a uniformy.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku