Povraždění 2000 Nigerijců islámisty z Boko Haram nikoho v Evropě nezajímá? Odpověď je "NE"

Povraždění 2000 Nigerijců islámisty z Boko Haram nikoho v Evropě nezajímá? Odpověď je &quote;NE&quote;
Autor: Wikipedia|Popisek: Boko Haram
12 / 01 / 2015, 13:15

12.1.2015 / Smrt 17 lidí při atentátech muslimských radikálů ve Francii byla podnětem ke schůzce desítek světových státníků a v ulicích Paříže demonstrovalo 1,5 milionu lidí. Smrt 2000 Nigerijců, které povraždili islámisté v Africe nikoho nezajímá.
Zdroj: Britské listy

Zatímco útoky osamělých vlků a teroristů islámského státu v Evropě jsou tématem číslo jedna a mainstreamová média se předhánějí ve statistikách a komentářích, o mnohem horších útocích stejných džihádistů v Africe se nedozvíte téměř nikde.

Opakuje se tedy stejná situace jako v případě vypuknutí eboly. Pokud byl virus omezen v západní Africe, víceméně se o nákazu a řešení nikdo nezajímal, s výjimkou humanitárních organizací a OSN.

Jakmile se nakazil první Evropan nebo Američan ve svým domovských zemích, strhla se lavina "mediálního zájmu". Nakonec o tom jsme psali v sérii našich článků o ebole ("Ebola je v Evropě a USA a lékaři uklidňuji: virus se nešíří vzduchem, ale....", atd.)

Teď se situace opakuje v souvislosti s islámským terorem. Dnes přišly Britské listy s článkem "2000 mrtvých v Nigérii, avšak Twitter a evropské ulice to nechává chladnými".

Jeden z nejpřednějších církevních představitelů v Africe obvinil Západ, že ignoruje hrozbu militantní islamistické organizace Boko Haram, která v těchto dnech usmrtila 2000 civilistů, především žen a dětí. O největším a nejhrůznějším útoku této teroristické skupiny informovala i Amnesty International na svých stránkách.

Biskup Kaigama poukázal na to, že Západ je ochoten jednat, když je ve Francii usmrceno 17 lidí extremisty, zatímco rozsáhlé masakrování v Africe nikoho nezajímá.

Boris Kodjoe k tomu píše na Facebooku: Usmrcení 17 obětí při třech odporných teroristických útocích tento týden vyvolalo demonstraci 1,5 milionu lidí v Paříži, které se účastnilo 40 světových politiků. Výborně. Možná je to jen můj problém, ale slyšel někdy někdo o Nigérii? Tam tento týden vyvraždili teroristé 2000 žen a dětí. Může mi někdo vysvětlit, proč nikdo za tyto oběti nedemonstruje? Plánují světoví politikové snad tento týden cestu do Lagosu či do Abuji? Nemají čas? Je tam špatné letecké spojení? Promiňte, jen se tak ptám.

Psali jsme také:

Dramatický nárůst počtu teroristických útoků i jejich obětí

Tajné služby i policie selhaly. Al-Káida vyhrožuje dalšími teroristickými útoky.

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Máme extremismus pod kontrolou?

Buňka al-Kaidy Khorasan je větším nebezpečím pro Evropu i USA než Islámský stát

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace