Povstaňte proti Brexitu, burcuje Brity bývalý premiér Blair

Povstaňte proti Brexitu, burcuje Brity bývalý premiér Blair
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Tony Blair
22 / 02 / 2017, 14:30

Bývalý britský premiér se domnívá, že Brexitu se dá ještě zabránit.

Tony Blair prohlásil, že administrativnímu procesu spojenému s vystoupením Velké Británie z EU se dá zabránit. Dá se prý zastavit ,,vůlí lidu". Podmínky, které jsou nyní vyjednávány vládou Theresy Mayové prý ohrožují budoucnost země.

,,Oni vám řeknou, že vůle lidí nemůže nic změnit. Ale může. Řeknou vám, že opuštění EU je nevyhnutelné. Ale není," řekl Blair na londýnské přednášce. Bývalý dlouholetý předseda vlády volá po revoltě, která by vystoupení Velké Británie z EU zabránila. Blair si myslí, že revolta je možná, protože podle něho je dnešní politika ,,více náchylná" pro vzpouru.

„Nyní není čas na ustupování, netečnost či beznaděj. Přišel čas ke vzpouře na obranu toho, čemu věříme,“ burcuje Blair. Varoval také ve svém vystoupení, že bezprostředním důsledkem Brexitu může být rozpad Spojeného království. Připomněl, že Skotové hlasovali v loňském červnovém referendu pro setrvání země v EU. Nyní se však mohou objevit nové separatistické tendence.

Přednáška v Londýně byla součástí Blairovy kampaně, který se chce se svou novou stranou Open Britain vrátit do vrcholné politiky, jak před časem avizoval.

Premiérka Theresa Mayová se rozhodla již dříve pro tzv. tvrdý Brexit, tedy úplné zpřetrhání dosavadních pout s EU včetně odchodu země z jednotného unijního trhu.

 

psali jsme:

Tony Blair se chce vrátit do vysoké politiky. Premiérka Mayová je podle něho příliš lehkou vahou a Corbyn magor

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku