Požár Národního muzea: Plameny šlehaly několik metrů vysoko

Požár Národního muzea: Plameny šlehaly několik metrů vysoko
12 / 02 / 2016, 07:30

VIDEO/V noci na pátek vypukl požár v budově Národního muzea v Praze, na místě zasahovalo několik hasičských vozů. V tuto chvíli je již situace pod kontrolou a magistrála je průjezdná.

Budova Národního muzea prochází v současné době generální rekonstrukcí, kterou provádí za více než 1, 35 miliardy korun firma Metrostav. Zatím z neznámých příčin začala památka v novorenesančním slohu zhruba v půl druhé v noci hořet, plameny šlehaly až pět metrů vysoko. Podle všeho se vzňala střecha. 

Na místě zasahovalo zhruba 20 jednotek hasičů včetně dobrovolných sborů. Byl vyhlášen nejvyšší stupeň pohotovosti a až do šesti hodin do rána byla uzavřena pražská magistrála. Člen ochranky, který požár nahlásil, byl převezen do nemocnice, nadýchal se kouře. Jinak nebyl nikdo ostatní zraněn.

Podle ředitele Národního muzea, Michala Lukeše, je štěstí, že v budově se v tuto chvíli nenachází sbírky. Důvody vzniku požáru v tuto chvíli vyšetřuje policie.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.