Požár obchodního centra v ruské Kazani:nejméně 5 mrtvých, další se pohřešují

Požár obchodního centra v ruské Kazani:nejméně 5 mrtvých, další se pohřešují
Autor: Youtube|Popisek: Požár obchodního centra v ruské Kazani
14 / 03 / 2015, 10:00

AKTUALIZOVÁNO / Původní počet pět mrtvých se nejdříve zvýšil na 10 a 14. března úřady potvrdily celkem už 16 obětí. Dalších 55 zraněných si vyžádal středeční požár nákupního centra v ruské Kazani, 800 kilometrů východně od Moskvy.

14.3.2015 / Po dalším prohledávání trosek nákupního centra v ruské Kazani stoupl počet obětí na šestnáct. Tragická bilance může dále růst, neboť v sutinách může být zavaleno až 20 dalších pohřešovaných lidí (zdroj: lidovky.cz)

Podle záchranářů  mohou být pod troskami zasypáni další lidé. Ministerstvo pro mimořádné události hovoří až o 15 pohřešovaných. Obchodní centrum Admirál v hlavním městě Tatarstanu se rozkládá na ploše asi 4000 metrů čtverečních. Hasiči bojovali s ohněm více než devět hodin. 

Oheň se objevil ve středu kolem poledne a začal se šířit velkou rychlostí. Podařilo se evakuovat 250 zaměstnanců a zhruba 400 návštěvníků. Pouhé dvě hodiny po vypuknutí požáru se zhroutil jeden z nosných pilířů a komplex se zhroutil.  

V průběhu vyšetřování už policie zadržela ředitele společnosti a nájemce nákupního komplexu 30-letého Husseina Gachramanova. (zdroj: ria.ru)

Zdroj: YouTube, Business Online TV

YouTube, Enzzy Production

YouTube, pika4u1000

Psali jsme také:

Nové požární detektory Bosch zvyšují účinnost detekce

Hasičská „čtyřkolka“ od Tatry pro Austrálii

Inteligentní robotický hasič pro americké námořnictvo- SAFFiR

Rozsáhlý požár na Plzeňsku způsobil škodu za 4,5 milionu korun

Výsledky odborné soutěže o nejlepší exponát FSDays AWARD 2014 + VIDEO

Požár zasáhl obytnou budovu v ruském městě Krasnojarsk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace