Požár trajektu u Jakarty usmrtil nejméně 23 lidí

Požár trajektu u Jakarty usmrtil nejméně 23 lidí
Autor: Flickr.com|Popisek: trajekt
01 / 01 / 2017, 19:30

23 lidí zemřelo při požáru, který v neděli vypukl na trajektu, který převážel 250 cestujících.

Trajekt plul z jakartského přístavu Muara Angke do letoviska Tidungu nacházející se na soustroví Kepulauan Seribu. Krátce po opuštění přístavu Muara Angke však plavidlo začalo hořet.

Nejméně polovinu lodě potom zasáhly plameny. Podle jednoho pasažéra citovaného agenturou Reuters se u kabiny lodi objevil mohutný dým a ihned poté nastala na trajektu panika, kdy lidé začali na vodu ve spěchu házet plováky. Požár se postupně začal podle svědka šířit z prostoru, kde bylo uskladněno palivo.

 

Při požáru zemřelo nejméně 23 lidí, dalších 100 utrpělo zranění. 

Nehody na trajektech jsou v Indonésii poměrné časté. Místní plavidla jsou často přetížená a disponují malým počtem záchranných vest.

 

Zdroj: ca.reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace