Požár zásobníků paliva na Ukrajině byl uhašen. Škody jsou až miliarda korun.

Požár zásobníků paliva na Ukrajině byl uhašen. Škody jsou až miliarda korun.
Autor: YouTube / Vlad Vlasov|Popisek: Letecké záběry dronu z požáru rafinérie
12 / 06 / 2015, 17:00

Po čtyřech dnech se hasičům podařilo oheň uhasit. Na spáleništi byla nalezena pátá oběť.

Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov odhadl celkovou škodu na více než jednu miliardu korun.

Při mapování požáru byl použitý dron, podívejte se na unikátní letecké záběry:


YouTube, Vlad Vlasov

Policie zadržela jednoho vedoucího zaměstnance firmy BRSM-Nafta , který byl odpovědný za provoz rafinérie. Podle serveru Ukrajinská pravda ho generální prokurátor obvinil z legalizace výnosů z trestné činnosti. Server eurozpravy.cz uvedl, že "Podle zjištění ukrajinské tajné služby SBU patří areál rafinerie do petrochemického holdingu bývalého ukrajinského ministra energetiky Eduarda Stavyckého, který byl ve vládní funkci v letech 2012-2014."

Podle agentury Unian vlastníci rafinerie vypsali odměnu milion korun za informace, které by mohly vést k dopadení pachatelů požáru. Odmítají, že by k požáru došlo díky neopatrnosti zaměstnanců nebo nšťastnou náhodou. Údajně trvají na domněnce, že požár byl způsoben teroristickým útokem, přestože policie už tuto možnost vyloučila.

Zdroj: pravda.com.ua

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace