Pozdní německé probuzení do radikálně islámské reality

Pozdní německé probuzení do radikálně islámské reality
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Angela Merkelová
11 / 08 / 2016, 16:00

Zátah na německé imámy by před teroristickámi útoky, které zasáhly Německo, byl těžko myslitelný.

KOMENTÁŘ

Je možné, že by se odepisované Německo probralo z letargie? Alespoň to tak začíná pomalu a jistě vypadat. Německo včera provedlo několik razií, které se zaměřili na radikálně islámské duchovní - imámy. Ti, jak známo, neplní ,,standardní" náboženskou roli, jakou by plnit měli, ale mnoho z nich místo toho verbuje nové rekruty do služeb Islámského státu.

Vypadá to, že čtyři útoky za jeden týden a další připravované atentáty zmařené v zárodku jsou moc i pro spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou. Smutné je, že muselo mezitím zemřít tolik nevinných lidí, aby to přinutilo Německo konečně jednat. Tyto razie by totiž neproběhly, aniž by došlo ke zmíněným teroristickým útokům, které, jak se zdá, snad probudily Německo k rozhodnější akci. 

Otázkou je, jestli už není pozdě. Radikálně islámská ideologie v Německu zapustila kořeny, což byl důsledek fatálně nezvládnuté migrační krize, již Německo hrubě podcenilo, a nyní sklízí trpké ovoce své neschopnosti. Imámové jsou jen ,,vedlejším" produktem této situace. Ale o to nebezpečnějším.

Tito duchovní, pokud hlásají nenávist a podněcují k ozbrojenému boji s nevěřícími, je nutno co nejrychleji deportovat ze země, nebo s nimi zahájit standardní trestně-právní řízení. Není možné, aby v tak vyspělé zemi, jakou Německo bezesporu je, jim toto jednání beztrestně procházelo. Razie zahájená v Severním Porýní - Vestfálsku může být prvním krokem k eliminaci nebo alespoň k omezení radikálně islámské ideologie, která Německo v posledních měsících doslova paralyzovala.

Tagy článku