Pozdní německé probuzení do radikálně islámské reality

Pozdní německé probuzení do radikálně islámské reality
Autor: redakční databáze|Popisek: Angela Merkelová
11 / 08 / 2016, 16:00

Zátah na německé imámy by před teroristickámi útoky, které zasáhly Německo, byl těžko myslitelný.

KOMENTÁŘ

Je možné, že by se odepisované Německo probralo z letargie? Alespoň to tak začíná pomalu a jistě vypadat. Německo včera provedlo několik razií, které se zaměřili na radikálně islámské duchovní - imámy. Ti, jak známo, neplní ,,standardní" náboženskou roli, jakou by plnit měli, ale mnoho z nich místo toho verbuje nové rekruty do služeb Islámského státu.

Vypadá to, že čtyři útoky za jeden týden a další připravované atentáty zmařené v zárodku jsou moc i pro spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou. Smutné je, že muselo mezitím zemřít tolik nevinných lidí, aby to přinutilo Německo konečně jednat. Tyto razie by totiž neproběhly, aniž by došlo ke zmíněným teroristickým útokům, které, jak se zdá, snad probudily Německo k rozhodnější akci. 

Otázkou je, jestli už není pozdě. Radikálně islámská ideologie v Německu zapustila kořeny, což byl důsledek fatálně nezvládnuté migrační krize, již Německo hrubě podcenilo, a nyní sklízí trpké ovoce své neschopnosti. Imámové jsou jen ,,vedlejším" produktem této situace. Ale o to nebezpečnějším.

Tito duchovní, pokud hlásají nenávist a podněcují k ozbrojenému boji s nevěřícími, je nutno co nejrychleji deportovat ze země, nebo s nimi zahájit standardní trestně-právní řízení. Není možné, aby v tak vyspělé zemi, jakou Německo bezesporu je, jim toto jednání beztrestně procházelo. Razie zahájená v Severním Porýní - Vestfálsku může být prvním krokem k eliminaci nebo alespoň k omezení radikálně islámské ideologie, která Německo v posledních měsících doslova paralyzovala.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace