VIDEO: Pozdvižení v Saúdské Arábii: Žena se procházela v minisukni. Hrozí ji za to bičování nebo vězení

VIDEO: Pozdvižení v Saúdské Arábii: Žena se procházela v minisukni. Hrozí ji za to bičování nebo vězení
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: minisukně
19 / 07 / 2017, 10:30

V saúdskoarabské vesnici se procházela žena v minisukni a způsobila pozdvižení.

Doslova pozdvižení způsobila v konzervativní Saúdské Arábii žena, která se procházela vesnicí pouze v minisukni. Za to jí nyní hrozí v horším případě vězení, v tom lepším veřejné bičování.

Žena, údajně modelka, která si říká Khulood, postovala na sociálních sítích svou fotku, jak se prochází saúdskoarabskou vesnicí severně od hlavního města Rijádu v minisukni. To je v konzervativní zemi, která se řídí wahhabistickou formou islámu, přísně zakázáno.

Zatím nejsou informace o tom, zda žena věděla o tom, že musí být na veřejnosti zahalena, nebo fotografií chtěla pouze ,,provokovat".

Na sociálních sítích, kde svůj snímek zveřejnila, se rozhořela vášnivá debata o tom, co je v Saúdské Arábii vlastně povoleno a co už nikoliv. Konzervativní část saúdské společnosti fotografii odsoudila jako produkt ,,zvráceného" západního liberalismu, naopak menší, ,,progresivní" části, to nevadí.

 

psali jsme:

Islamizace Evropy: Saudská Arábie nabídla Německu výstavbu 200 mešit pro syrské uprchlíky

 

Zdroj: newsweek.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace