Poznáváte kapsáře? Volejte linku 158

Poznáváte kapsáře? Volejte linku 158
Autor: KŘP Libereckého kraje|Popisek: Kapsáři v Liberci
17 / 11 / 2014, 17:00

14.11.2014 / LIBEREC - Zatímco pedagožka dohlížela v autobuse na děti, okradli ji kapsáři. Jejich tvář zaznamenala kamera v autobuse. Pokud dvojici poznáte, volejte linku bezplatného tísňového volání 158.

Liberečtí policisté hledají dvojici, která zřejmě okradla učitelku základní školy při jízdě autobusem. Pedagožka i s dětmi nastoupila do autobusu městské hromadné dopravy - linky č. 16 - na zastávce v Ostašově - U Školy. Do autobusu přistoupila zřejmě i velmi dobře sehraná dvojice - muž a žena.

Oba využili toho, že se žena věnovala žákům a snažila se na všechny dohlížet. Oba si pak stoupli k jejím zádům, přičemž žena se na ní tlačila a odváděla pozornost od muže, který si mezitím vyhrnul rukávy, jednou rukou se držel a druhou měl volnou. Tou také během jízdy prohledával kabelku ženy, která se starala zejména o bezpečnost převážených dětí.

Kapsáři v Liberci
Dvojice byla evidentně úspěšná, neboť po vystoupení z autobusu, na zastávce Fügnerova, chtěla žena koupit další jízdenky, ale neměla čím zaplatit. V kabelce jí chyběla peněženka s dvanácti sty korunami, osobními doklady, doklady od vozidla a platebními kartami.

Kapsáři v Liberci

Průběh krádeže i toho, jak byla dvojice sehraná, zaznamenala kamera v autobuse. Díky ní mohou občané vidět oba podezřelé a poskytnout nám informace k jejich totožnosti, případně k jejich pohybu. Jakékoliv informace přijmou policisté na lince bezplatného tísňového volání 158.

Současně varujeme cestující v prostředcích MHD, aby věnovali zvýšenou pozornost svému okolí a hlídali si své osobní věci. Dvojice se může pohybovat i v jiných autobusových linkách či tramvajích.

mjr. Bc. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje

Psali jsme také:

Jak se účinně ochránit před kapesními zloději

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace