Pozor, ať nevědomky nezaplatíte firmě, která financuje terorismus. Budete mít problém

Pozor, ať nevědomky nezaplatíte firmě, která financuje terorismus. Budete mít problém
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
28 / 01 / 2015, 09:30

28.1.2015 / EU připravila návrh směrnice proti praní špinavých peněz - chce zastavit financování terorismu.
Zdroj: E15.cz

Výsledkem je stále důkladnější a rozsáhlejší zasahování státu (a Evropské unie) do osobních svobod každého občana včetně prolomení bankovního tajemství. Je zřejmě otázkou času, kdy přijde zákaz "mít odlišný názor". Nová forma totality je tady. 

O požadavcích tajných služeb a policejních složek v celé Evropě na víceméně nekontrolovatelný a neomezený přístup do elektronické komunikace a celého internetu jsme psali v článku "Ředitel EUROPOLU: tisíce Evropanů jsou pro nás teroristickou hrozbou, požadujeme větší pravomoci".

Tehdy jsme napsali: "závěr je předvídatelný: s odvoláním na zajištění bezpečnosti všech občanů EU dojde časem k dalšímu omezení našich osobních svobod. Komunikace přes sociální sítě, ale i emaily a vlastně kompletní elektronická komunikace bude pod stálým dohledem policie a tajných služeb. 508 milionů občanů EU ztratí další kus svého soukromí kvůli 5000 potencionálních podezřelých." 

O iniciativě českých tajných služeb, které připravily návrh novely zákona o tajných službách, jsme už psali v září 2014 v našem článku "BIS požaduje osobní údaje klientů bank a údaje z daňového řízení". 

BIS požaduje nejen všechny citlivé informace z bank, spořitelen, od finanční správy, ale i od telefonních operátorů, které mohou pomoci odhalit financování terorismu a organizovaný zločin, včetně korupce ("České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách")

Bankovní informace nejdříve požadovaly Spojené státy americké, a chtěly, aby se ČR připojila k dohodě FATCA, o tom jsme psali v článku "Předávání citlivých informací o finančních transakcích do USA? Ano, na základě mezinárodní Dohody FATCA". 

Nyní přichází Evropská unie pro změnu s požadavkem na "potřebu změn nynějších pravidel tak, aby šlo například lépe sledovat menší anonymní přesuny peněz sloužící k podpoře teroristických buněk" (zdroj: zpravy.e15.cz).

A stejný zdroj uvádí: "Země EU budou mít podle směrnice povinnost zavést centrální registry firem, fondů a dalších právnických osob, tuto představu do návrhu přinesli europoslanci.

V registrech mají být uvedeni skuteční vlastníci firem včetně data narození, státní příslušnosti a místa pobytu. Do registrů budou mít přístup státní instituce a banky. K informacím o firmách se po registraci a uhrazení administrativních poplatků mají dostat též novináři a další osoby s „oprávněným zájmem“, národní parlamenty budou moci přístup dál rozšířit.

Fikce uvedená v Orwellově románu "1984" se stala skutečností.

Zdroj: Wikipedia
1984
 (v anglickém originále vypsáno slovy Nineteen Eighty-Four, pracovním názvem Poslední člověk v Evropě) je antiutopický (dystopický) román anglického spisovatele George Orwella dokončený v roce 1949, publikován 8. června téhož roku v Londýně nakladatelstvím Secker and Warburg. Tato kniha, z níž pochází známý výrok Velký bratr tě sleduje!, je jedním z nejzásadnějších literárních děl 20. století. Popisuje svět, v němž vládne absolutní totalita, kterou živí permanentní, „udržovací“ válka mezi třemi kontinentálními mocnostmi. Společnosti vládne Strana a cokoli proti kolektivnímu myšlení Strany je krutě trestáno, lidská individualita se stává zločinem.

Psali jsme také:

Cestovní manuál agentů CIA o kontrolách na ruzyňském letišti

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Google a Apple - šifrování dat se nelíbí FBI a tajným službám

Předávání citlivých informací o finančních transakcích do USA? Ano, na základě mezinárodní Dohody FATCA

Sestřelí bojovníci islámského státu civilní letadlo? Německá tajná služba varovala poslance

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace