Pozor na trojského koně pro Android – smaže data, posílá SMS

Pozor na trojského koně pro Android – smaže data, posílá SMS
Autor fotografie: Angry Bird Rovio|Popisek: Angry Bird Rovio
09 / 10 / 2014, 15:45

9.10.2014 / Server net-security.org upozornil na nový škodlivý kód „Android.Elite.1.origin“ – tzv. vandalský virus. Formátuje SD kartu a rozesílá SMS na čísla uložená v paměti přístroje.

Jakmile spustíte aplikaci, budete požádáni, abyste jí umožnili administrátorská oprávnění, pokud to uděláte, nastane masakr:

  • zformátuje se SD karta v zařízení, a přijdete o všechna data
  • zablokuje se přístup k WhatsApp, Facebooku a standardním aplikacím Androidu – pokud se pokusíte spustit SMS aplikaci nebo hangouts, malware je zablokuje a objeví se obrázek (viz dole)
  • malware skryje všechny notifikace o nově příchozích SMS, současně obdržíte zprávu, že jsou uloženy ve složce doručená pošta, současně ale virus rozesílá každých pět sekund SMS každému kontaktu v adresáři přístroje a na každé telefonní číslo, ze kterého je SMS přijata. To znamená, že můžete mít účet vyčerpaný během několika minut.

Bohužel se neví, jak se trojan šíří; pravděpodobně z neověřených online obchodů s aplikacemi nebo prostřednictvím nevyžádané pošty.

Buďte opatrní při stahování a instalaci softwaru na váš mobil nebo tablet a stahujte aplikace jen z ověřených obchodů.

Psali jsme také:

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení

Ukradli vám firemní notebook s citlivými daty? Existuje řešení – dálkový výmaz dat

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace