Pozrite si zaujímavé zábery z NASA , štart rakety v spomalenom režime

Pozrite si zaujímavé zábery z NASA , štart rakety v spomalenom režime
Autor: Screenshot/Youtube|Popisek: ilustračný obrázok
21 / 09 / 2016, 06:15

NASA odštartovala skúšky jednej z rakiet, inžinieri dúfajú, že to bude najväčšia a najsilnejšia raketa všetkých čias. Dúfajú že to bude raketa, ktorá bude využívaná na ďalekosiahle vesmírne misie.

Vesmírna agentúra USA, v súčasnej dobe zostavuje trup Space Launch System (SLS). Výsledkom tohto programu by mala byť revolučná raketa pre prepravu ťažkej techniky, potrebnej na preskúmanie a budúce osídlenie planét, ako je napríklad Mars.

V štyroch etapách vznikne nakoniec plavidlo, vyššie ako Socha slobody. Plavidlo bude merať až 98 metrov.

NASA dúfa, že vývoj a všetky práce na dokončení tohto projektu pôjdu podla plánov, a mohlo byť využité v ''priekopníckej'' vesmírnej misii, čo najskôr.

Zdroj: Rt.com, YouTube/NASA's Marshall Center

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace