Praha chce spustit portál pro informování v krizových situacích

Praha chce spustit portál pro informování v krizových situacích
Popisek: Pražané by se měli dozvědět o krizových situacích v metropoli, například v dopravě nebo bezpečnosti, na speciálním portálu
26 / 01 / 2016, 15:30

Praha chce ještě letos spustit portál pro informování občanů v krizových situacích. Dostupný má být i na mobilech. Stát bude šest milionů korun. Pořízení portálu dnes schválili pražští radní. Nový portál má soustředit informace na jednom místě, zatím byly k dispozici jen částečně na webu města.

Sloužit má portál jak interně magistrátu, tak i veřejnosti.

"Hlavní město Praha nemá v současné chvíli platformu pro informování veřejnosti v oblasti bezpečnostia krizového řízení. Na webu hlavního města Prahy je zveřejňována pouze část těchto informací," píše se v dokumentu k návrhu usnesení, který má ČTK k dispozici.

Data bude poskytovat přímo operační středisko krizového štábu Prahy, zveřejňovat je bude magistrátní odbor komunikace a marketingu.

"Důležitá je prezentace informací moderní formou s dostupností na mobilních zařízeních s přesahem do 'nových' medií, sociálních sítí a podobně," uvádí dokument.

Praha vybrala nedávno také nového správce oficiálního webového portálu praha.eu. Za 24 milionů korun ho bude dva roky obhospodařovat firma Globdata, někdejší Erika, se kterou má dopravní podnik sporné smlouvy. Webové stránky, kde magistrát zveřejňuje veškeré informace týkající se chodu úřadu, včetně smluv a údajů z úřední desky, usnesení radních a zastupitelstva, v minulém roce kvůli končícím smlouvám opakovaně zkolabovaly.

Zdroj: ČTK

Tagy článku