Pranýř místo spravedlnosti

Pranýř místo spravedlnosti
Autor fotografie: Rafael Ben-Ari|Popisek: Ilustrační foto
03 / 10 / 2014, 07:00

Bral drogy, skončil ve vězení, po propuštění se rozhodl, že se stane lovcem pedofilů. A Britové ho milují.

Britové a pedofilie - to je zvláštní kapitola. Britští sexuální turisté v zemích třetího světa jsou proslulí svou náchylností ke zneužívání dětí. Skandálů už prožili víc než dost. Svou úchylku neovládají ovšem ani ve Velké Británii. Je to temná stránka země, o které se příliš nemluví.

Hladinu veřejného mínění teď rozvířil bývalý vězeň, který se rozhodl vytáhnout do boje proti britským pedofilům na vlastní pěst. Na sociálních sítích a diskusních fórech založil falešné profily nezletilých dívek, na které začal lovit pedofily. S těmi, kteří se na návnadu chytili, domlouval schůzky, které pak zachytil kamerou. Za rok prý dokázal odhalit více pedofilů než policie, což britskou policie jistě motivuje k vyšším výkonům. Videa s odhalenými zvrhlíky umísťuje Hunter na svůj web, jehož popularita v Británii neustále roste.

Stinson Hunter Stinson Hunter je umělecký pseudonym (původní jméno Kieren Parson) prý chce docílit toho, aby se vláda problémem zabývala. Zatím jeden z pedofilů zveřejněných na jeho webu spáchal sebevraždu a britská policie obvinila deset pedofilů, které odhalil a další desítky vyšetřuje.

Hunter oznámil, že si na pedofily posvítí i v jiných evropských zemích. Jeho úspěchy v boji s pedofily jsou nepřímou obžalobou malé aktivity policie v této oblasti. Vyvěšování pedofilů na pranýř, které vítá senzacechtivá veřejnost, se stává novým fenoménem současné voyeurské doby. Je ale otázkou, jestli tento postup nekomplikuje policii práci při získávání důkazů, namítají odborníci na problematiku pedofilie opatrně. Hunterův facebook už sleduje 130 000 příznivců.

Psali jsme také:

Nebuď ženou a ani nemysli na to být gay! Známý islamofób řádí na YouTube

"Lenin? Nechte ho spadnout… je to krvavý komunistický idol.“ prohlásil ukrajinský ministr vnitra

Tagy článku