Pravá tvář českého islámu? Domácí násilí a mnohoženství. Bude i to součástí výuky na školách?

Pravá tvář českého islámu? Domácí násilí a mnohoženství. Bude i to součástí výuky na školách?
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
25 / 01 / 2015, 07:45

Problém s islámským radikalismem a postoji některých muslimů má již i Česko. Jen se o tom nesmí moc mluvit.
Zdroj: islám v ČR nechceme, Parlamentní listy

O tom, že má Evropa problém s muslimskou komunitou, například ve Švédsku jsme psali v článku "Evropa znásilněná islámem". 

Tyto severské, a vždy "multikulturní" země totiž postihla masová epidemie znásilňování a trvá nepřetržitě od roku 2009. Statistiky ukazují, že drtivé většiny znásilnění se dopouštějí muslimští imigranti. Podle švédské Národní rady kriminality (Brottsförebyggande radet — Bra) bylo ve Švédsku za rok 2013 na policii nahlášeno 5900 případů znásilnění. Toto číslo je o něco nižší než v předchozím roce, přesto je – stejně jako v několika posledních letech – blízké cifře 6000, přes 300 znásilněných bylo mladších 15 let. (zdroj: Znásilněné Švédsko islámem, autor: Jiří Vítek, blog.idnes.cz).

A postavení ženy v islámu? "Buďte rády, že vůbec žijete! A o tom rozhodujeme my, muži!" - tak to je názor Rady islámské ideologie, oficiálního ústavního orgánu v Pákistánu. O tom jsme psali v článku "Existence žen je protiislámská! 

Nakonec obavy ze šíření radikálního islámu mají i české tajné služby, o tom jsme psali v článcích "Varování před šířením ideologie džihádu v ČR" a "České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách".

Již v září loňského roku jsme psali o tom, že čeští muslimové chtějí prosadit výuku islámu na českých školách a nejen to.....

"Určitě o to budeme usilovat. V naší komunitě je zájem, abychom byli uznáni jako plnohodnotná církev. Bylo by to i plus pro vztahy České republiky s muslimským světem," řekl předseda Ústředí muslimských obcí Muneeb Hassan Alrawi v článku: Čeští muslimové budou usilovat o právo zakládat školy nebo oddávat pro deník iDnes.cz v březnu 2014.

Problémy jsou i v Česku. Proč se o nich nesmí mluvit? Abychom nebyli označení za xenofoby a rasisty?

V islámu manžel ručí před Alláhem za zbožnost, imán, ženy. Tenhle princip samozřejmě často ústí v koránem povolený výprask.(zdroj: IVCRN)

"Islám jako ideologie je v rozporu s listinou práv a svobod" a další názory uvádí ve své výpovědi exmuslimka Pavlína Bitarová z Českých Budějovic, která konvertovala k islámu a byla zapálenou muslimkou v Brně. Poměry v jejich komunitě ji ale přivedly na opačnou stranu. Podle ní  je český islám plný domácího násilí a nechybí ani mnohoženství (zdroj:ahaonline.cz).

Islám obecně ukládá manželce povinnost podřídit se sexuálním požadavkům manžela, jinými slovy manželku podle něj nelze znásilnit, protože nemá právo pohlavní styk odmítnout. Určité místní varianty zvykového práva, kombinující islám s jinými tradicemi, pak navíc připouštějí znásilnění jakožto legální trest či součást trestu (byť zpravidla v rozporu s oficiálním právním systémem). 

Zdroj: YouTube, Jiří Barták

Mladí muslimové prohlašují, že znásilnit nezahalenou bílou ženu není hříchem proti islámu ba naopak jde o trest pro nemuslimské ženy za jejich styl života.

Exmuslimka Pavlína Bitarová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také doporučila, aby se muslimové vzdali práva šaría, a kritizovala média i politiky kvůli bagatelizaci problému. Vysvětlila také, proč byl proslov Martina Konvičky na páteční demonstraci iniciativy Islám v ČR nechceme provokativní: „Rétorika pana Konvičky možná přijde někomu přes čáru, ale na jemnější projevy zatím nikdo nereagoval.“ (zdroj: Parlamentní listy)

Pravá tvář islámu

Psali jsme také:

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku?

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Islámská kolonizace světa?

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Islamizace Evropy

Existence žen je protiislámská! 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace