Pravděpodobně výbuch granátu si ve Stockholmu vyžádal jeden život

Pravděpodobně výbuch granátu si ve Stockholmu vyžádal jeden život
08 / 01 / 2018, 07:30

Jeden muž zemřel a další žena utrpěla zranění po nedělním výbuchu u stanice metra na jihu Stockholmu. Informovala o tom místní policie s tím, že se nedomnívá, že by šlo o teroristický čin. Podle ní vybuchl granát, pro který se přibližně šedesátiletý muž sehnul.

Muž utrpěl smrtelná zranění poté, co u metra zhruba hodinu před polednem zvedl ze země předmět a ten vybuchl v jeho ruce. "Muž se vážně zranil poté, co něco zvedl ze země a toto zařízení explodovalo," řekl podle agentury AP mluvčí regionální policie Sven-Erik Olsson.

Žena ve věku kolem 45 let, která ho doprovázela, utrpěla podle mluvčího menší zranění na obličeji a na obou nohách. Dvojice projížděla kolem granátu na kole, když muž zastavil, aby předmět prozkoumal.

Policie stanici Vårby Gård a její nejbližší okolí uzavřela, aby se ujistila, že se někde nenacházejí nějaká další výbušná zařízení.

Policie na základě střepin na tělech obětí a prozkoumání místa usoudila, že předmětem mohl být ruční granát, možná starý. "Máme podezření, že je to nějaký druh ručního granátu," řekl veřejnoprávní televizi SVT šéf místní policie Lars Alvarsjö. Švédská policie podle něj "bohužel" zaznamenala nárůst počtu případů používání ručních granátů zločineckými skupinami.

Tři největší švédská města - Stockholm, Göteborg a Malmö - se v posledních letech stala dějištěm několika činů souvisejících s působením násilnických gangů. Mnoho ilegálních ručních granátů nalezených ve Švédsku bylo dovezeno ze zemí bývalé Jugoslávie, uvedla AP.

Stockholm se dějištěm teroristického útoku stal loni v dubnu, kdy muž původem z Uzbekistánu vjel nákladním autem do davu lidí na rušné nákupní třídě. Zemřelo pět lidí, dalších 15 utrpělo zranění. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace