Právě vypukly vzájemné boje mezi proruskými separatisty

Právě vypukly vzájemné boje mezi proruskými separatisty
Autor fotografie: Chat Lanín|Popisek: Právě vypukly vzájemné boje mezi proruskými separatisty
22 / 01 / 2015, 22:45

22.1.2015 / Ve městě Roveňky právě vypukly boje mezi kubáňskými kozáky v čele s Iljoj Kulkinym a ozbrojenými silami Luhanské lidové republiky.

Podle dostupných informaci důvodem ke konfliktu byla neposlušnost kozáků vůči centrálnímu vedení, zpronevěření ruské humanitární pomoci místní administraci a odmítnutí kozáků vyjet z tylového města Rověnky na frontu proti ukrajinským ozbrojeným složkám.

Zpravodajský portál lenta.ru s odvoláním na místní obyvatele uvádí, že tento vnitřní konflikt mezi proruskými separatisty již má několik desítek obětí, v první řadě mezi kozáky. Část kozáku se již vzdala hlavním silám proruských separatistů, část je na útěku. Osud vůdce kozáků Kulkina není znám. Údaje o civilních ztrátách se rozchází.

Podle některých zdrojů došlo ke ztrátám pouze mezi ozbrojenci, jiné tvrdí, že se mezi střelbu znesvářených stran dostali i civilisté.

Na portálu YouTube se objevil záznam palby, která vyděsila školáky místní základní školy přímo během výuky:

Zdroj YouTube, Chat Lanín

Nejedná se o první vnitřní konflikt v řadách proruských separatistů v Luhanské oblasti. Vedení separatistické republiky, v jehož čele stojí nedávno zvolený Igor Plotnickij, usiluje o získání kontroly nad celým územím republiky a nad všemi tamními ozbrojenými složkami, jejichž formování probíhalo nezávisle na sobě v průběhu jara a léta 2014.

Psali jsme také:

Ukrajinci nasadili v boji úplně všechno!

Přiznání bývalého vůdce: proruské separatisty podporuje ruská vláda!

Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem

Další důkaz, že ruské vedení lže o svých vojenských operacích

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Na Ukrajině začala skutečná válka!

Působnost privátních bezpečnostních firem na Ukrajině – „záhada“ rusko-ukrajinského konfliktu

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace