Pravý sektor buduje opevněná stanoviště na západní Ukrajině. Maďarsko posílilo ochranu hranic.

Pravý sektor buduje opevněná stanoviště na západní Ukrajině. Maďarsko posílilo ochranu hranic.
Autor: YouTube/ screenshot|Popisek: Hlídky ukrajinské armády v Mukačevu
13 / 07 / 2015, 13:00

Na západní Ukrajině se začíná situace vyostřovat.

Informaci zveřejnil server sputniknews.com: „Kontrolní stanoviště se už objevilo na žitomirské trase za Kyjevem", řekl na nedělním briefingu tiskový mluvčí 12. praporu Pravého sektoru Alexij Byk.


Zdroj YouTube, Ruptly TV

V západoukrajinském Mukačevu zasahovaly už o víkendu ukrajinské bezpečnostní složky proti ozbrojencům z hnutí Pravý sektor. Dva zabití byli údajně příslušníky Pravého sektoru, zbývající obětí byl civilista. Vedení Pravého sektoru navíc svolalo na neděli protesty po celé Ukrajině. Obklíčení příslušníci Pravého sektoru se podle ukrajinských zdrojů odmítli vzdát:


Zdroj: YouTube, UKRAJINA DNES

Server Tyden.cz dnes informoval, že se ozbrojencům z Pravého sektoru mezitím podle médií nejspíše podařilo uprchnout z obklíčení, každopádně se je policistům dosud nepodařilo dopadnout.

V neděli mluvčí Pravého sektoru Artem Skoropadskij pohrozil ukrajinské vládě, že pokud zasáhne v Kyjevě, tak jsou připraveni nasadit k odvetné akci svých 18 rezervních praporů:


Zdroj YouTube, Ruptly TV

Podle listu Novosti Zakarpaťja posílilo Maďarsko ochranu hranice se Zakarpatskem a omezilo vstup ukrajinských občanů na své území. „Podle našich informací začali maďarští celníci bedlivě kontrolovat automobily jedoucí na maďarské území", praví se v článku. Informuje se rovněž o tom, že na hranici byly poslány dodatečné policejní hlídky, které opakovaně kontrolují automobily přejíždějící ukrajinsko-maďarskou hranici. Zdroj: sputniknews.com)

Zdroj YouTube, 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace