Pražská policie se připravuje na sobotní demonstrace proti islamizaci, migraci nebo EU

Pražská policie se připravuje na sobotní demonstrace proti islamizaci, migraci nebo EU
Popisek: Ilustrační foto
05 / 02 / 2016, 19:00

V plánu jsou ale i demonstrace a pochody, které naopak budou protestovat proti rasismu a xenofobii.

Do Prahy se sjedou odpůrci i příznivci islámu a imigrantů. Chybět nebude ani německé hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu Pegida. „Máme více podnětů k možným rizikům,“ uvedl pro MF Dnes mluvčí policejního prezidia David Schön.

Demonstrací se bude účastnit policejní antikonfliktní tým, pražští policisté budou spolupracovat s městskými strážníky i pracovníky magistrátu. V koordinaci s dopravním podnikem chtějí zajišťovat plynulost provozu, silniční policisté jsou připraveni odklánět dopravu na trasách plánovaných pochodů. Bližší informace včetně toho, kolik policistů bude do akcí nasazeno, nechtěl mluvčí z taktických důvodů sdělit.  Do akce se připravují těžkooděnci, antony i vrtulníky. Nemá chybět ani posila ze severu Čech či policisté v civilu mezi demonstranty. Zdroj: ParlamentniListy.cz

V sobotu 6. února jsou v centru Prahy nahlášeny demonstrace i protestní shromáždění a pochody

Zřejmě nejmasovější akcí bude demonstrace pořádaná od 15 hodin na Hradčanském náměstí Blokem proti islámu a hnutím Úsvit, která je součástí protestů organizovaných hnutím Pegida zhruba ve dvou desítkách zemí.

Rozhovor s Tatjanou Festerling z Pegidy: "Židé, křesťané, to je jedno, všichni máme strach z islámu. To nás spojuje."

Ve spodní části Václavského náměstí se mají o hodinu dříve sejít příznivci hnutí Svoboda a přímá demokracie, které vzniklo odštěpením od Úsvitu. Demonstrovat chtějí proti migraci a radikálnímu islámu a za referendum o vystoupení z EU. Obdobně zaměřený pochod "Za Evropu bez EU!", který pořádá krajně pravicová Národní demokracie, má vyjít ve 13 hodin z Vítězného náměstí a o hodinu později dojít na náměstí Loretánské.

Opačný pohled na migraci se chystá vyjádřit iniciativa Ne rasismu na akci Solidarita bez hranic. Účastníci se sejdou ve 13:30 na Malostranském náměstí. Ve stejnou dobu má z Pohořelce na Klárov vyrazit další pochod s podtitulem Za Evropu beze strachu a nenávisti. U Strakovy akademie se pak má od 16:30 konat shromáždění na podporu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) za to, že se "odhodlal nevést populistickou xenofobní politiku". Zdroj: ČTK

Tagy článku