Pražská policie zvyšuje bezpečnostní opatření na předvánočních akcích

Pražská policie zvyšuje bezpečnostní opatření na předvánočních akcích
Autor: Hynek Moravec/|Popisek: Vánoční trhy na Staroměstkém náměstí, Praha 2006
28 / 11 / 2015, 08:00

V Praze budou v předvánočním období platit zvýšená bezpečnostní opatření.

Praha 27. listopadu (ČTK) - Policisté budou více hlídat zejména místa s vyšší koncentrací lidí jako náměstí, nákupní centra a prostředky městské hromadné dopravy. ČTK o tom informovaly mluvčí pražské policie Andrea Zoulová a mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Podle nich budou tak obě bezpečnostní složky pokračovat v dosavadním trendu, kdy s ohledem na bezpečnostní situaci v Evropě, navýšily počty strážců zákona v ulicích.

Policie vyzývá účastníky předvánočních akcí ke zvýšené opatrnosti, a to jak v případě svého zdraví, tak majetku. Na trhy by lidé neměli nosit objemná zavazadla, zbraně a zábavní pyrotechniku. Strážníci rovněž nedoporučují brát na místa se zvýšenou návštěvností lidí malé děti, kočárky a zvířata, zvážit účast by měli také lidé se zdravotními problémy či pohybovým omezením.

Vánoční trhy začnou v centru Prahy na Staroměstském a Václavském náměstí v sobotu. Vpodvečer se rozsvítí vánoční strom, ale z bezpečnostních důvodů v předem neurčenou hodinu bez tradičního slavnostního aktu. Trhy, letos inspirované dílem malíře Josefa Lady, potrvají do 6. ledna.

Foto: pod licencí  GNU Free Documentation License, autor Hynek Moravec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace