Pražské Hlavní nádraží bude střežit společnost Mark2 Corporation Czech

Pražské Hlavní nádraží bude střežit společnost Mark2 Corporation Czech
Popisek: M2C
18 / 10 / 2017, 19:00

Společnost ISS již nadále nebude působit ve správě Hlavního nádraží v Praze. Nově bude jeho správě působit společnost Mark2 Corporation Czech.

V soutěži, kterou vypsala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), zvítězilo sdružení firem Mark2 Corporation Czech a Mark2 Corporation Logistics.  Nahradí tak po několika letech společnost ISS.

psali jsme: Společnost M2C střeží obchodní centra s propracovanými postupy pro mimořádné události

SŽDC vypsala zakázku v lednu tohoto roku a ročně chce vítězné firmě platit za provoz, údržbu a ochranu hlavního nádraží 24 milionů korun bez DPH. Správa důležité pražské dopravní tepny bude zahrnovat i například úklid či drobné opravy.

Do soutěže se přihlásily kromě M2C ještě další firmy, například Rossy service nebo AB Facility. Mark2 Corporation nabídla v soutěži 21,2 milionu korun, přičemž její vítězná nabídka byla nejnižší.

psali jsme: Ostrahu letiště přebírá společnost M2C

Společnost ISS ze správy Hlavního nádraží odchází po několika letech a její přítomnost zde končí uzavřením smlouvy s novým poskytovatelem.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.