Pražské Kongresové centrum přepadli útočníci. Nácviku protiteroristické akce se zúčastnilo několik stovek policistů

Pražské Kongresové centrum přepadli útočníci. Nácviku protiteroristické akce se zúčastnilo několik stovek policistů
12 / 09 / 2018, 11:30

Včera zažilo Kongresové centrum simulovaný útok teroristů.

Kdo se včera procházel v blízkosti pražského Kongresového centra, ten se zřejmě lekl, že budovu skutečně přepadli teroristé. Šlo však o nácvik protiteroristického útoku za účasti několika stovek policistů, zásahových jednotek vrtulníku, ostřelovačů, 2 000 rukojmí a 40 ozbrojených teroristů v den, kdy islamisté zaútočili na Světové obchodní centrum v USA.

Příprava této velké akce zabrala přibližně půl roku, uvedl k akci policejní prezident Tomáš Tuhý,

Policie měla jasný úkol - zlikvidovat teroristy, kteří drželi 2 000 rukojmí v rozlehlé budově, a jejich následné osvobození. Policistům se pak během akce podařilo všechny útočníky ,,zlikvidovat". V rámci akce DÉMON 2018, největšího cvičení v České republice, chtěla policie především zjistit, v čem má největší rezervy. Ty spočívají zejména v technické oblasti.

Podle politiků je pak podobné cvičení zvlášť v dnešní době důležité. Shodli se na tom premiér Andrej Babiš i předseda ČSSD Jan Hamáček. ,,Dneska symbolicky máme 11. září, tak všichni vzpomínáme na ten nejhroznější teroristický útok v historii lidstva. Takže je to velice důležité,“ prohlásil k simulovanému zásahu Babiš.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.