Pražský magistrát nebude pořizovat bezpečnostní rámy a turnikety. Je to "projev hlouposti a papalášství," tvrdí ODS

Pražský magistrát nebude pořizovat bezpečnostní rámy a turnikety. Je to &quote;projev hlouposti a papalášství,&quote; tvrdí ODS
Autor fotografie: Petr Vilgus, pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Magistrát hlavního města Prahy na Mariánském náměstí
16 / 08 / 2016, 11:30

Vedení Prahy ustoupilo od plánu na zabezpečení magistrátních budov, podle kterého měly na úřadech i v historické budově na Mariánském náměstí přibýt bezpečnostní rámy a turnikety.

(ČTK) Na dotaz ČTK to včera řekl radní pro bezpečnost Libor Hadrava (ANO). Záměr za miliony korun se podle některých informací nesetkal se souhlasem koalice. Proti se postavili i opoziční zastupitelé.

"Realizace bezpečnostních opatření byla skutečně odložena," uvedl radní. "Možné alternativy, i v kontextu zhoršení bezpečnostní situace obecně, jsou předmětem debaty," doplnil. Situaci po prázdninách projedná bezpečnostní výbor zastupitelstva. Podle radního bude záležet především na shodě mezi koaličními partnery.

V rámci elektronické kontroly chtěl magistrát nakoupit stovky čteček, kamer a požárních hlásičů. V sídle politiků měl být u hlavního vchodu bezpečnostní rám a rentgen. Zaměstnanci by při vstupu používali čipové karty. Návštěvníci by museli na recepci nahlásit osobní údaje, zavazadla by procházela rentgenem. Zabezpečení se kromě budovy na Mariánském náměstí mělo týkat i nedaleké Rezidence primátora, Škodova paláce, budovy Institutu plánování a rozvoje nebo Kongresového centra.

Opoziční piráti už dřív informovali o tom, že mělo jít o akci za 20 milionů korun. ODS plán označila za "projev hlouposti a papalášství".

Tagy článku