Pražský magistrát nebude pořizovat bezpečnostní rámy a turnikety. Je to "projev hlouposti a papalášství," tvrdí ODS

Pražský magistrát nebude pořizovat bezpečnostní rámy a turnikety. Je to &quote;projev hlouposti a papalášství,&quote; tvrdí ODS
Autor: Petr Vilgus, pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Magistrát hlavního města Prahy na Mariánském náměstí
16 / 08 / 2016, 11:30

Vedení Prahy ustoupilo od plánu na zabezpečení magistrátních budov, podle kterého měly na úřadech i v historické budově na Mariánském náměstí přibýt bezpečnostní rámy a turnikety.

(ČTK) Na dotaz ČTK to včera řekl radní pro bezpečnost Libor Hadrava (ANO). Záměr za miliony korun se podle některých informací nesetkal se souhlasem koalice. Proti se postavili i opoziční zastupitelé.

"Realizace bezpečnostních opatření byla skutečně odložena," uvedl radní. "Možné alternativy, i v kontextu zhoršení bezpečnostní situace obecně, jsou předmětem debaty," doplnil. Situaci po prázdninách projedná bezpečnostní výbor zastupitelstva. Podle radního bude záležet především na shodě mezi koaličními partnery.

V rámci elektronické kontroly chtěl magistrát nakoupit stovky čteček, kamer a požárních hlásičů. V sídle politiků měl být u hlavního vchodu bezpečnostní rám a rentgen. Zaměstnanci by při vstupu používali čipové karty. Návštěvníci by museli na recepci nahlásit osobní údaje, zavazadla by procházela rentgenem. Zabezpečení se kromě budovy na Mariánském náměstí mělo týkat i nedaleké Rezidence primátora, Škodova paláce, budovy Institutu plánování a rozvoje nebo Kongresového centra.

Opoziční piráti už dřív informovali o tom, že mělo jít o akci za 20 milionů korun. ODS plán označila za "projev hlouposti a papalášství".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace