Pražští policisté objasnili případ 180 ukradených vozidel za 30 milionů korun

Pražští policisté objasnili případ 180 ukradených vozidel za 30 milionů korun
Autor: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy|Popisek: Rozřezaná Octavie v garáži
05 / 11 / 2014, 18:30

5.11.2014 / Organizovaná skupina devíti zlodějů ukradla a rozmontovala až 180 vozidel, nejvíce v Praze 4 a 10. Škoda: 30 milionů korun.
Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Od letošního února  kriminalisté z pražského druhého policejního obvodu pracovali na rozsáhlém případu krádeží motorových vozidel. Celá skupina byla dobře organizovaná, protože všichni členové měli úkoly zcela přesně rozdělené. Jedni vozidla kradli, druzí hlídali okolí, aby je při krádeži nikdo nevyrušil, další vozidla rozebrali na díly, a poslední člen celé skupiny je prodával a získával tím peníze pro chod celé skupiny.

Gang zlodějů aut

V případě, že některý z členů skupiny vypadl, a byl například zadržen policií, byl okamžitě nahrazen někým jiným, aby skupina mohla fungovat dál.

Vozidla, která rozebírali většinou tři lidé najednou, kdy se jeden věnoval přední části, druhý zadní a třetí demontoval interiér, končila rozebraná do posledního šroubku maximálně do pěti hodin. Nebylo výjimkou, že vozidla, která kradli většinou zaparkovaná na ulicích nebo parkovištích u nákupních center, dokázali otevřít a nastartovat během čtyřiceti vteřin.

Skupina se orientovala pouze na vozidla značky Škoda, kterých odcizili více než sto se škodou, která se přiblížila k 30 milionům korun. Nicméně tato čísla nejsou konečná a kriminalisté stále identifikují další a další odcizená vozidla, kterých bude podle odhadu 150 až 180.

Gang zlodějů aut- ukradené díly

Při domovních prohlídkách a prohlídkách nebytových prostor kriminalisté zajistili několik stovek náhradních dílů z rozebraných vozidel, zbytků karosérií, finanční hotovost, ale i drogy nebo zbraň. Také se jim podařilo nalézt flétnu v hodnotě téměř čtyř tisíc korun, která byla odcizena i s jedním z vozidel. Ta patřila do majetku Národního divadla a bude vrácena zpět hudebníkovi, který o ni přišel.

Celou skupinu kriminalisté zadrželi a následně obvinili z trestných činů krádeže, které páchali jako organizovaná skupina, za což v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Tři z obviněných jsou stíháni ve výkonu trestu za jinou majetkovou činnost, za kterou si odpykávají tresty. Jeden je stíhaný vazebně a na další dva dohlíží.

Gang zlodějů aut

Psali jsme také:

Odhalena organizovaná banda zlodějů aut. Policie "kradla" auta zpět a vracela je majitelům

Noční drama v pražských Modřanech- musela zasáhnout URNA

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace