Před Bílým domem se střílelo

Před Bílým domem se střílelo
21 / 05 / 2016, 10:30

Bílý dům byl v pátek na zhruba tři čtvrtě hodiny uzavřen poté, co se v jeho blízkosti ozvala střelba.

Washington - Tajná služba, která má na starosti ochranu amerického prezidenta, později oznámila, že jeden z jejích agentů na kontrolním stanovišti nedaleko budovy postřelil ozbrojeného muže.

Dotyčný se prý oháněl zbraní u bezpečnostní kontroly nedaleko sídla amerického prezidenta. Byl proto postřelen do břicha, následně pak  v kritickém stavu transportován do nemocnice.

Jeden ze svědků sdělil agentuře Reuters, že ozbrojený muž byl ve věku mezi 20 a 30 lety. „Několik policistů vytáhlo zbraně, zamířilo k němu a během dvou nebo tří sekund jsme slyšeli výstřel,“ řekl.

Jiný svědek podle médií uvedl, že agenti tajné služby muže opakovaně vyzvali k odložení zbraně, ten ale jejich výzvy ignoroval.

„Všichni v Bílém domě jsou v pořádku,“ uvedl jeden z představitelů Bílého domu. „Prezident byl o této situaci informován,“ dodal. V Bílém domě se nacházel viceprezident Joe Biden, který byl podle personálu během incidentu odveden na „bezpečné místo“.

Zdroj: ceskatelevize.czaktualne.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace