Před Buckinghamským palácem napadl muž mečem policisty

Před Buckinghamským palácem napadl muž mečem policisty
26 / 08 / 2017, 08:15

Londýnská policie v pátek večer před Buckinghamským palácem zadržela muže, který ji ohrožoval mečem. Původní zprávy hovořily o noži. Při zatýkání byli dva policisté lehce zraněni, uvedly s odkazem na policejní komuniké tiskové agentury. Šlo v rychlém sledu již o druhý útok na členy ozbrojených složek, kdy v Bruselu zaútočil muž s mačetou na vojenskou hlídku.

/AKTUALIZOVÁNO/ Muž byl zatčen kvůli podezření, že se dopustil těžké újmy na zdraví a útoku na policisty, když na ně zaútočil mečem. Měl u toho křičet Alláhu akbar. Policisté útočníka podle serveru RT zneškodnili pepřovým sprejem. I když včera ještě nebylo jasné, zda útok souvisí s terorismem, policie už ho jako teroristický čin počínaje dneškem vyšetřuje. Útočníkem má být 26letý muž z britského města Luton a podle policie neměl komplice.

Buckinghamský palác je sídlem královny Alžběty II. Na místě podle očitých svědků, citovaných stanicí BBC, hlídkují těžce ozbrojení strážci zákona.

Policie podle BBC uvedla, že je ještě brzy na to říci, zda incident souvisí s terorismem. Zranění policisté nebyli převezeni do nemocnice, stačilo ošetření na místě.

V Británii platí zvýšená bezpečnostní opatření kvůli hrozbě teroristických útoků. Při nich během letošního roku přišlo o život 36 lidí.

Zdroj: ČTK, rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace