Před chrámem v Karnaku se odpálil sebevražedný atentátník

Před chrámem v Karnaku se odpálil sebevražedný atentátník
Autor: Filip Klasna|Popisek: Karnacký chrám
10 / 06 / 2015, 15:15

10.6. 2015/ Před jedním z největších turistických lákadel v Egyptě se odpálil sebevražedný atentátník. Kromě jeho kompliců nebyl nikdo zabit ani zraněn, egyptská policie prý zbránila tomu, aby se muž odpálil přímo v chrámu mezi turisty.

Tři muži se dnes snažili dostat před zábrany přímo do chrámu v Karnaku plného turistů. Policie jim v tom zabránila, následně se jeden z agresorů odpálil, druhý byl při zásahu zastřelen a třetí vážně zraněn. Při incidentu utrpěli zranění dva policisté a dva civilisté, ale žádný turista. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Egypt hodlá zvýšit v souvislosti s tímto incidentem ostrahu turisticky atraktivních lokalit.

Počty turistů, kteří navštěvují Egypt, začaly během posledních 18 měsíců pomalu vzrůstat.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace