Pred francúzskou ambasádou v Berlíne sa odohrala demonštrácia proti zákazu nosenia burkin vo Francúzsku

Pred francúzskou ambasádou v Berlíne sa odohrala demonštrácia proti zákazu nosenia burkin vo Francúzsku
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
26 / 08 / 2016, 12:00

Približne 60 demonštrantov, oblečených v rôznych formách plaviek, sa zhromaždilo pred francúzskou ambasádou v Berlíne. Táto demonštrácia sa odohrala vo štvrtok.

Demonštrácia sa odohrala proti zákazu nosenia tzv. burkin. Toto oblečenie je typické pre moslimské ženy. Tento zákaz nadobudol nedávno zákaz vo viacerých francúzskych prímorských mestách.

Niektorí demonštranti nosili šaty a burkini, vyzvali francúzsku vládu, aby zrušila zákaz, ktorý bráni moslimským ženám nosiť tento typ plaviek na verejných plážach.

Jeden z organizátorov demonštrácie, Fatuma vyhlásil:

,,Každá žena ma možnosť si vybrať, čo chce nosiť, či už je kdekoľvek. Takže by to mala byť ženská, nie voľba vlády.''

Zdroj: YouTube/Ruptly TV

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.