Před katedrálou Notre-Dame nalezeno auto s plynovými lahvemi. Pokus o teroristický útok?

Před katedrálou Notre-Dame nalezeno auto s plynovými lahvemi. Pokus o teroristický útok?
07 / 09 / 2016, 13:30

U pařížské katedrály Notre-Dame bylo v noci z uplynulé soboty na neděli objeveno auto bez poznávací značky s několika plnými plynovými lahvemi uvnitř.

Paříž (ČTK) - Podle agentury Reuters a některých francouzských médií patří vůz osobě, kterou mají v záznamech francouzské bezpečnostní složky. Zatčeni byli podle serveru BFMTV dva lidé, muž a žena ve věku 34 a 29 let. Jiná média informují až o šesti zatčených.

 

Opuštěný Peugeot 607 parkoval na nábřeží u katedrály, napsal list Le Figaro. Policisté v jeho kufru našli pět plných plynových lahví a jednu prázdnou lahev na sedačce. Le Figaro cituje dobře informovaný zdroj, podle nějž nebyly lahve napojeny na "žádnou rozbušku, žádnou pyrotechniku".

Ve Francii po loňském teroristickém útoku v Paříži, při kterém zahynulo 130 lidí, platí výjimečný stav. Ten byl v reakci na červencový útok v Nice, který si vyžádal 85 životů, prodloužen do ledna příštího roku. K oběma masakrům se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.