Předák ruských Nočních vlků: "Rusko je dost velká země na to, aby si nechala od někoho poroučet"

Předák ruských Nočních vlků: &quote;Rusko je dost velká země na to, aby si nechala od někoho poroučet&quote;
04 / 07 / 2016, 09:30

Vladimir Vladimirovič Putin přišel do vlády v tomto rozvalu a nyní pracuje tak, že jsme na to všichni hrdí. Usiluje o to, aby se v Rusku žilo lépe. No, a my vlci se mu snažíme pomáhat.

Andrej Bobrovskij, prezident oddělení Cesty vítězství, které je součástí ruského motocyklového klubu Noční vlci se pro server ParlamentníListy.cz otevřeně vyjádřil o Rusku, Putinovi, Ukrajině, sankcích nebo homosexuálech.

V Evropské unii jsou Noční vlci bráni jako bandité, co pomáhají Vladimiru Putinovi uskutečňovat jeho imperiální politiku. Proč máte tak špatnou pověst?

Dokážu přijmout kritiku od lidí, kteří nás znají, vědí, co děláme, a jak se při tom chováme. Jenže to není případ většiny evropských novinářů. Očernit a pošpinit dobré úmysly dokáže kdekdo, je to velmi jednoduché. Bohužel, taková je převažující tendence v EU. I lidé, co s námi sympatizují anebo se přímo přátelí, tam jsou šikanováni a bráni za zrádce. To je úplně pomatené. Co je proboha zlého na tom, že si připomínáme historii, kterou prožili naši předkové. Protirusky smýšlející lidé by chtěli přepsat i dějiny druhé světové války, čemuž se snažíme zabránit. Pravdivou historii chceme předat našim dětem, aby se učily z chyb a napodobovaly úspěchy.

Jak vnímáte prezidenta Putina?

Je to prezident, šéf naší země. Nicméně je to i člověk, takže dělá chyby jako každý jiný. Zase tak moc jich ale nedělá. V Rusku se za posledních několik desítek let mnoho změnilo k dobrému, což je převážně jeho zásluha. Dřív byla země v rozkladu, zákony na nic. V roce 1990 se všechno rozpadlo. Vladimir Vladimirovič Putin přišel do vlády v tomto rozvalu a nyní pracuje tak, že jsme na to všichni hrdí. Usiluje o to, aby se v Rusku žilo lépe. No, a my vlci se mu snažíme pomáhat. Třeba tím, abychom si s lidmi v Česku, na Slovensku či v Německu lépe rozuměli. Rusko teď jde po cestě rozvoje a přátelství.

Co si myslíte o sankcích USA a EU proti Rusku?

Ruský člověk je hodně zásadový. Takže sankce nás sice v mnohém omezují, ale zase je to výzva k tomu, aby Rusko bylo soběstačnější. Navíc se výrazně zvýšil obchod se zeměmi, které nejsou v NATO. Jdeme vlastní cestou rozvoje. Rusko je dost velká země na to, aby si nechala od někoho poroučet.

Od pojetí homosexuality jako duševní poruchy nicméně od roku 1973 všechny světové psychiatrické organizace začaly ustupovat...

To přišlo ruku v ruce s uvolněním mravů na Západě. Stavíme se za tradici. Děti potřebují mámu a tátu. Netřeba s tím nějak míchat. Žena je překrásné stvoření, které má životní misi. Rodit a vychovávat děti. Vždyť se podívejte na svět zvířat. Třeba právě na vlky. Samci jsou vůdci smečky, samice se starají o mláďata.

Celý rozhovor naleznete zde

Tagy článku