,,Predátor" Ben Affleck: Jak spáchal zločin, když sáhl omylem na ňadro herečce při natáčení klipu a ona má z toho dodnes trauma

,,Predátor&quote; Ben Affleck: Jak spáchal zločin, když sáhl omylem na ňadro herečce při natáčení klipu a ona má z toho dodnes trauma
Popisek: Ben Affleck
10 / 03 / 2018, 18:00

Po vypuknutí skandálu kolem producenta Weinsteina byl Ben Affleck jedním z prvních, kdo tohoto geniálního filmového tvůrce (Pulp Fiction, Gangy z New Yorku, Zamilovaný Shakespeare…) odsoudili.

„Jsem znechucen, že muž, se kterým jsem spolupracoval, zneužil své pozice moci a sexuálně obtěžoval mnoho žen několik desetiletí. Udělalo se mi z něj špatně. Je to zcela nepřijatelné a já se ptal sám sebe, co mohu udělat proto, aby se to nestalo ostatním ženám,“ napsal Ben Affleck na svůj Twitter snaživě (podzim 2017).

Správně předpokládal, že tohle může být velké a Weinstein s sebou může stáhnout všechny, kdo se mu kdy jen přiblížili. Weinstein mimo jiné produkoval film Dobrý Will Hunting (1997), který odstartoval Affleckovu zářnou kariéru. Později spolupracovali na mnoha dalších snímcích a Ben díky Weinsteinově talentu pohádkově zbohatl.

Hilarie Burtonová

Hilarie Burtonová

Netrvalo dlouho a ozvala se herečka, které prý Affleck sáhl na ňadro. „Při natáčení MTV v roce 2003 mě Ben omotal ruku a sáhl mi na prso,“ svěřila se médiím herečka Hilarie Burtonová a aby dala svým slovům váhu, vzala své levé ňadro do ruky a významně jím potřásla.

psali jsme: Americký herec Bill Cosby: Myslel jsem, že mě obdivuje! ,,Ženomuž" vytáhl z komika miliony dolarů a chce víc

Z „události“ dokonce existuje i záznam. Mladý Affleck se s mikrofonem v ruce směje na pláži po boku s blonďatou herečkou v černých brýlích. V rámci juchání a pod dohledem kamer ji bere kolem ramen. Víc toho není vidět, protože ňadra (zvláště to levé) jsou mimo záběr.

Scéna připomíná dva hipíky, kteří nečekaně zbohatli. Blondýna Hilarie se tam směje jako po dvou jointech a opravdu se nezdá, že by se jí Ben „nějak dotkl“.

Hillary se rozhodla s tímto hrozným zážitkem svěřit v rámci akce MeToo (Já taky), která vybízí ženy, aby zapátraly v paměti a poslaly to dál. K herečce se poté přidalo několik jejích kolegyň, které neměly ani ten nic neříkající záznam, ale pouhou svou verzi příběhu.

Ben Affleck se za ono „zašmátrání“ následně herečce Hilarii Burtonové omluvil: „Ke slečně Burtonové jsem se choval nevhodně a hluboce se za to omlouvám.“ Herečka omluvu přijala, stejně jako mimosoudní vyrovnání nezveřejněné výše.

psali jsme: Sexuální dravec Dustin Hoffman? Slavného herce obvinilo několik žen z obtěžování

„Byla jsem tehdy ještě dítě,“ říká Hillarie, které bylo tehdy „panenských“ 21. Za svou kariéru nezaznamenala výraznější úspěch a nic jí nezviditelnilo víc, než historka, jak na ni Affleck sáhl.

Producent Harvey Weinstein všechna obvinění potrefených žen odmítá. Ačkoli nejsou žádné svědci, nařčení mu zničila kariéru a stála ho několik milionů dolarů. Již i autoři kampaně MeToo přiznávají, že se to celé vymlo z ruky.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace