Předseda ČSSD začal couvat s plánem na progresivní zdanění. Dělá si z nás už legraci?

Předseda ČSSD začal couvat s plánem na progresivní zdanění. Dělá si z nás už legraci?
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Bohuslav Sobotka
03 / 03 / 2017, 13:30

Bohuslav Sobotka připustil v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce, že by připustil i možnost zvýšit hranici zdanění ze zhruba 50 000 korun na 70 000 i 80 000.

Po zdrcující kritice, kdy mu jeho političtí oponenti i komentátoři jeho návrh z ekonomického hlediska rozcupovali, bere šéf ČSSD zpátečku. Plán na obnovu progresivního zdanění měl být tahákem na voliče a také měl oddělit levicové voliče od hnutí ANO obnovením tradičního pravolevého střetu. Ten, pravda, české politické scéně trochu chybí.

Sobotka však teprve pár dní od zveřejnění svého bombastického návrhu už nyní připouští jeho modifikace. Má obavy, že stanovením hranice výraznějšího zdanění na zhruba 50 000 by mohl přijít i o voliče z vyšší střední třídy, které by mohl ,,schramstnout" právě Babiš.

Sobotka si má jako předseda formálně nejsilnějšího článku koalice ale stát za svým, a ne jen několik dnů po zveřejnění své vlajkové lodi do voleb od něho ustupovat, respektovat jej měnit. Kdo pak může Sobotkovi po jeho veletočích nejen ve věci progresivního zdanění věřit? Snad nikdo rozumný. Každopádně nedůvěryhodnost předsedy ČSSD utrpěla před parlamentními volbami další citelný direkt. A Andrej Babiš si opět připisuje body.

 

psali jsme:

Sobotka udělá vše, aby nevládl Babiš. Spojí se i s komunisty na vládní úrovni

Tagy článku