Předseda ČSSD začal couvat s plánem na progresivní zdanění. Dělá si z nás už legraci?

Předseda ČSSD začal couvat s plánem na progresivní zdanění. Dělá si z nás už legraci?
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Bohuslav Sobotka
03 / 03 / 2017, 13:30

Bohuslav Sobotka připustil v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce, že by připustil i možnost zvýšit hranici zdanění ze zhruba 50 000 korun na 70 000 i 80 000.

Po zdrcující kritice, kdy mu jeho političtí oponenti i komentátoři jeho návrh z ekonomického hlediska rozcupovali, bere šéf ČSSD zpátečku. Plán na obnovu progresivního zdanění měl být tahákem na voliče a také měl oddělit levicové voliče od hnutí ANO obnovením tradičního pravolevého střetu. Ten, pravda, české politické scéně trochu chybí.

Sobotka však teprve pár dní od zveřejnění svého bombastického návrhu už nyní připouští jeho modifikace. Má obavy, že stanovením hranice výraznějšího zdanění na zhruba 50 000 by mohl přijít i o voliče z vyšší střední třídy, které by mohl ,,schramstnout" právě Babiš.

Sobotka si má jako předseda formálně nejsilnějšího článku koalice ale stát za svým, a ne jen několik dnů po zveřejnění své vlajkové lodi do voleb od něho ustupovat, respektovat jej měnit. Kdo pak může Sobotkovi po jeho veletočích nejen ve věci progresivního zdanění věřit? Snad nikdo rozumný. Každopádně nedůvěryhodnost předsedy ČSSD utrpěla před parlamentními volbami další citelný direkt. A Andrej Babiš si opět připisuje body.

 

psali jsme:

Sobotka udělá vše, aby nevládl Babiš. Spojí se i s komunisty na vládní úrovni

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace