Předseda EK Juncker: "Útok v Berlíně není důvod pro uzavření hranic před migranty"

Předseda EK Juncker: &quote;Útok v Berlíně není důvod pro uzavření hranic před migranty&quote;
24 / 12 / 2016, 10:45

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker si nepřeje obrat v evropském přístupu k uprchlíkům.

Běženci se podle něj nesmí paušálně podezírat z terorismu. Na útoky páchané přistěhovalci má prý Brusel jiná řešení v podobě lepší unijní koordinace.

 

 

„Evropa musí nabídnout útočiště lidem, kteří prchají z válečných oblastí a před terorem," řekl Juncker podle agentury DPA. „Naše hodnoty, náš způsob soužití ve svobodě, ve společenství a v otevřenosti jsou nejlepšími zbraněmi proti teroru," dodal s tím, že je třeba odmítnout "rétoriku vylučování". Zdroj: rozhlas.cz

Prohlášení předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera k berlínským událostem

"Mé myšlenky i myšlenky celé Evropské komise jsou s rodinami a příbuznými všech těch, kteří byli zabiti nebo zraněni v Berlíně. Tato zpráva s námi otřásla o to více, jelikož tito lidé se tam sešli v předvánočním čase, který pro mnohé znamená období klidu a rozjímání. Nad oběťmi hluboce truchlíme a záchranným jednotkám a dalším, kteří jim pomáhají, přejeme v této těžké noci hodně síly."

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace