Předseda KSČM se postavil do přední řady přepisovatelů historie

Předseda KSČM se postavil do přední řady přepisovatelů historie
Autor fotografie: screenshot Youtube
19 / 08 / 2018, 09:30

Vojtěch Filip je autorem mnoha pozoruhodných výroků, ale ten nejnovější zatím suverénně vede.

„Sto procent roku 1968 bylo zfalšováno. Nikdo nebude psát o tom, že celá myšlenka je založena na postoji proti Rusku. Politbyro Sovětského svazu tehdy mělo pouze jednoho čistokrevného Rusa a hlasoval proti (invazi). Brežněv byl z Ukrajiny. Hlavní síla invazních armád byla ukrajinská," prohlásil Filip pro deník The Guardian.

psali jsme: Plánoval Alexander Dubček připustit opozici v roce 1968?

Nestoudnost, absurdnost či cílená provokace? Filipovi to je evidentně jedno, protože jeho argumentace je stejná, jako kdyby někdo řekl, že hlavní tíhu okupace v roce 1939 neslo Rakousko, protože Hitler byl přece původem Rakušan.

Především se Filip mýlí v tom, že hlavní síla invazních armád byla ukrajinská. Hlavní tíhu okupace nesli prokazatelně sovětští vojáci, rozhodnutí o intervenci padlo prokazatelně v Sovětském svazu a Brežněv byl etnickým Rusem, který se ale narodil na Ukrajině, kde byl i vychován.

psali jsme: Osudná Čierna nad Tisou: Brežněvův polibek smrti Dubčekovi

Předseda KSČM účelově ohýbá základní fakta, s nimiž nakládá manipulativně tak, aby pokud možno smyl ze Sovětského svazu alespoň část viny z okupace, a tu neuvěřitelně demagogicky a lživě přisoudil Ukrajině. Je zajímavé, že to nebyla Ukrajina, která se omlouvala za intervenci, když podle Filipa představovala hlavní sílu invazních armád, ale Sovětský svaz začátkem prosince 1989, kdy stál v jeho čele Michail Gorbačov.

Filip by si měl nejprve nastudovat fakta, než začne vynášet tyto a další neuvěřitelné výroky.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace