Předseda ODS oceňuje fungování vyšetřovací komise, vláda však musí vyvodit důsledky

Předseda ODS oceňuje fungování vyšetřovací komise, vláda však musí vyvodit důsledky
Autor fotografie: ODS|Popisek: tisková konference ODS
02 / 02 / 2017, 18:00

Petr Fiala vyjádřil spokojenost s prací komise pro vyšetřování kontroverzní policejní reorganizace útvarů, dodává ale, že vláda musí ze závěrů komise vyvodit patřičné důsledky.

Podle něho je to důležité především směrem k pravomocem a chování státních zástupců. 

„Je dobře, že komise pouze neprošetřovala a nekritizovala, ale přišla s vlastními návrhy, ať už jde o podání trestních oznámení nebo doporučení směřující k vládě. Teď je naprosto nezbytné, aby vláda ze závěrů komise vyvodila důsledky, je to důležité zvláště směrem k pravomocem a chování státních zástupců. V tomto případě z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, jejichž postup je ve zprávě kritizován. Mimořádně závažné je ale především politické zneužití reorganizace policejních útvarů," uvedl Petr Fiala.

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura se domnívá, že  policie a její bývalí příslušníci byli zneužiti hnutím ANO k předvolebnímu boji a volební kampaň. „Z výsledků zprávy jasně vyplývá, že reorganizace policie nebyla účelová ani nebylo jejím cílem odstranit některé elitní policisty. Je smutným faktem, že policie a bývalí policisté byli využiti hnutím ANO k předvolebnímu boji a pro volební kampaň. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán opakovaně vyhrožoval demisí, Andrej Babiš odchodem z koalice. Ani jedno se nestalo. To dokládá, že hnutí ANO mělo za cíl udělat z reorganizace policie politické a marketingové téma a u toho zůstat. Bohužel k tomu zneužilo policii a policejní orgány,“ komentoval závěry komise předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

Závěrečnou komise zprávu dnes v Poslanecké sněmovně přednesl její předseda Pavel Blažek.

 

psali jsme:

Video: Podle Babiše vyhrálo české Palermo ODS a ČSSD

Sobotka: Zpráva komise vyvrátila pomluvy a lži kolem policejní reformy

 

Zdroj: ods.cz

 

Tagy článku