Představení produktu - chytré detekční rámy od firmy Dahua pro dobu postcovidovou

Představení produktu - chytré detekční rámy od firmy Dahua pro dobu postcovidovou
Autor: Redakce/Filip Klasna|Popisek: Detekční rám od firmy Dahua
20 / 07 / 2021, 09:00

Uplynulý rok a půl nás naučil, že v době celosvětových pandemií se zcela změní způsob kontroly lidí přicházejících do objektů, sportovních hal nebo na úřady. Mimo kontroly, zda sebou člověk nemá nůž nebo jiný předmět schopný použití jako zbraň, musíme nyní sledovat, zda nemá také teplotu a kolik lidí se v objektu aktuálně nachází.

Tyto nové parametry sledujeme díky pandemii Covid 19, kdy na jaře 2020 začaly společnosti věnující se videodohledu vyvíjet nová řešení a modifikovat stávající, aby bylo možné se této hrozbě postavit. Jednou ze společností, která se tomuto úkolu začala věnovat byla čínská Dahua a jedním z jejích posledních produktů, které představila v roce 2021 je ucelená řada detekčních rámů řady ISC-D206 – ISC D733-T.

Tyto detekční rámy umožňují bezkontaktní detekci kovových předmětů u procházejících osob, monitorují teplotu těchto osob a samozřejmě počítají, kolik osob prošlo dovnitř nebo ven. Rámy Dahua se vyznačují vysokou citlivostí detekce kovů, velkou odolností proti rušení a nízkou hmotností. To znamená, že se snadno přepravují a instalují.

Pro detekci kovových předmětů jsou rámy Dahua vybaveny detekčními zónami, kdy vyšší počet zón zvyšuje přesnost rámu a tedy i pravděpodobnost odhalení kovového předmětu. Počty zón se pohybují od 6 u základního modelu až po 33 zón u špičkového modelu ISC-D733-T.

Měření teploty probíhá opět bezkontaktně a v případě zvýšené teploty u skenovaného subjektu se spustí alarm. Citlivost teplotního čidla je +- 0,5 stupně Celsia bez Blackbody a +- 0,3 stupně s Blackbody. A co že znamená ono magické slůvko Blackbody? Aby měření teploty termální kamerou proběhlo s vysokou přesností, musí být v jejím záběru umístěno kalibrované zařízení s konstantní teplotou povrchu, vůči kterému se termální kamera kalibruje. Detekční vzdálenost pro měření teploty je 0,5 – 2 metry a výška měřeného subjektu 1,2 – 1,9 metru.

Detekci a počítání osob mají na starosti infračervené senzory v rámu, kdy software rámu umožňuje počítat celkový počet procházejících lidí a následně v statistikách na displeji jsou zobrazeny i počty lidí s normální teplotou a lidí se zvýšenou teplotou. U procházející osoby se na displeji ukazuje změřená teplota a stavový displej na rámu ukazuje i celkový počet lidí, kteří spustili alarm ať už z důvodu detekce kovového předmětu, či zvýšené teploty. Hodnotu od kdy chceme vyvolat alarm je možné nastavit. Rám je schopen detekovat 60 až 100 lidí za minutu.

Zařízení využívá slabé magnetické pole a vyhovuje elektromagnetickým radiačním standardům zajišťující jeho neškodnost pro těhotné ženy, osoby s kardiostimulátory a nepoškodí ani zařízení na úschovu dat či klasické fotografické filmy.

Zobrazovací jednotky jsou u levnějších modelů LED, vyšší modely disponují 7“ barevným dotykovým displejem.

Alarmy je možné nastavovat ať už zvukové či vizuální, stejně tak lze stav sledovat vzdáleně přes LAN, kdy připojení k síti disponují všechny modely vyjma dvou základních.

Pokud se soustředíme na nejvyšší model ISC-D733-T, tak jeho kamera je vybavena nechlazeným termálním sensorem, 1/2.7" s 4 megapixelovým CMOS s detekcí kouře, požáru a pohybu. Kamera je vybavena slotem na Micro SD kartu (maximální kapacita 256GB) pro lokální ukládání dat, napájena je přes PoE. Termální obraz z kamery je upscalován až na rozlišení 1280 × 960 (1.3M)/XVGA (1024 × 768)/VGA (640 × 480)/256 × 192, normální kamera pak 2336 × 1752/1080p (1920 × 1080)/720p (1280 × 720)/D1 (704 × 576).

Díky integrované inteligentní analýze videa (IVS) má kamera schopnost detekovat a analyzovat pohybující se objekty a zlepšit tak kamerový dohled a jeho výsledky. Kamera a IVS umožňující detekci chování více objektů, jako je detekce pohybu. IVS také podporuje analýzu tripwire, což umožňuje kameře detekovat překročení předem definované linie.

Rám a kamera mohou fungovat v teplotním rozsahu od - 30°C do + 60°C a navíc splňují normu IP67 a jsou tedy kompletně odolné vůči vniknutí prachových částic a čistě teoreticky by rám měl vydržet i ponoření do vody do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. To ponoření asi nikdo zkoušet nebude, ale je dobré vědět, že rám může být postaven například na nekrytém prostoru před sportovištěm a pokud začne pršet, můžete dál kontrolovat návštěvníky místo toho, abyste museli začít rám schovávat nebo balit.

Konektivitu rámu zajišťuje ethernetový port RJ-45 s podporou rychlostí 10/100M a sériové rozhraní RS-485.
Dahua myslela i na doplňková zařízení a k rámům nabízí i vlastní ruční skener ISC-H001 pro následnou detailní kontrolu osoby, která způsobila poplach během průchodu rámem.

A kam s detekčním rámem Dahua?

Bude se cítit jako doma v administrativních budovách, obchodních centrech, na sportovištích případně na nástupištích do prostředků hromadné dopravy. Díky své nízké hmotnosti cca 45 – 68 kilogramů nalezne uplatnění i na dočasných kontrolních bodech během konferencí a veletrhů. Rám by byl i ideálním zařízením pro kontroly žáků ve školách.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace