Představenstvo Visty doporučuje akcionářům hlasovat pro CSG. Konkurenční nabídku MNC označuje za neadekvátní

Představenstvo Visty doporučuje akcionářům hlasovat pro CSG. Konkurenční nabídku MNC označuje za neadekvátní
Autor fotografie: Pixabay, Public domain|Popisek: Náboje (ilustrační foto)
11 / 07 / 2024, 09:45

Představenstvo společnosti Vista Outdoor v otevřeném dopise akcionářům pléduje za prodej The Kinetic Group do rukou CSG. Společnost CSG nyní nabízí za výrobce střeliva částku 2,1 miliardy dolarů.

Po schválení záměru prodeje výrobce střeliva The Kinetic Group do rukou Czechoslovak Group ze strany Výboru pro zahraniční investice ve Spojených státech amerických (CFIUS), k čemuž došlo po jarním prodloužení tříměsíční lhůty na konci června, zůstává hlavní podmínkou pro uskutečnění sledované transakce souhlas akcionářů. Valná hromada byla rovněž opakovaně odkládána, nejnověji na 23. červenec, a to v souvislosti s navýšením konkurenční nabídky ze strany společnosti MNC Capital, která usiluje o akvizici celé Vista Outdoor, včetně divize Revelyst, jež se zabývá výrobou sportovního vybavení.

Czechoslovak Group navýšilo nabídku na 2,1 miliardy dolarů

 

V otevřeném dopise akcionářům představenstvo Vista Outdoor napsalo: „Vzhledem k tomu, že se nadcházející mimořádná valná hromada rychle blíží, věříme, že si všichni zasloužíte jasně pochopit, jakým důkladným procesem jsme prošli, abychom jménem našich akcionářů získali obrovskou hodnotu pro skupinu The Kinetic Group, a proč jsme přesvědčeni, že je to pro naše akcionáře ta nejlepší volba, která uzamkne hodnotu skupiny The Kinetic Group ve výši 2,1 miliardy dolarů a poskytne našim akcionářům možnost podílet se na předpokládaném růstu a rozšiřování marží společnosti Revelyst.

Czechoslovak Group na konci června zvýšila nabídku za The Kinetic Group na 2 miliardy dolarů. MNC Capital reagovala navýšením své nabídky na akvizici celé Visty na 3,2 miliardy dolarů. „Dne 8. července 2024 jsme uzavřeli dodatek ke smlouvě o fúzi se společností CSG, který zvýšil kupní cenu za akvizici společnosti The Kinetic Group na 2,1 miliardy dolarů (nárůst o 190 milionů dolarů od původní kupní ceny společnosti CSG) a zvýšil peněžní protiplnění na 21,00 dolarů za akcii kmenových akcií společnosti Vista Outdoor (nárůst o 8,10 dolarů za akcii od původního peněžního protiplnění). V důsledku transakce CSG obdrží akcionáři jednu kmenovou akcii společnosti Revelyst a 21,00 USD v hotovosti, v každém případě za jednu kmenovou akcii společnosti Vista Outdoor,“ píše představenstvo akcionářům s tím, že prodej The Kinetic Group a oddělení Revelystu považuje pro akcionáře za nejlepší cestu.

S MNC Capital představenstvo o prodeji Vista Outdoor jednat nechce

 

Kupní cenu 2,1 miliardy dolarů označuje představenstvo v dopise za solidní hodnotu a maximalizaci hodnoty podnikání the Kinetic Group. Revelyst podle sdělení představenstva „potvrdila svůj roční výhled na zdvojnásobení EBITDA samostatné společnosti Revelyst ve fiskálním roce 2025 s jasnou cestou k dosažení více než 100 milionů USD v průběžných úsporách nákladů do fiskálního roku 2027 a dlouhodobé marže EBITDA ve výši středních desítek. Jako samostatná outdoorová společnost má Revelyst po oddělení od The Kinetic Group významnou příležitost dosáhnout vyšší hodnoty pro akcionáře, a to díky rozšíření strategických příležitostí a posílení schopnosti přilákat a udržet si talentované lidi,“ – nabídkám společnosti MNC Capital představenstvo Visty opakovaně vytýkají, že Revelyst i před poslední razantní navýšení na 3,2 miliardy dolarů z uvedených důvodů podhodnocují.

Každý z finančních poradců společnosti Vista Outdoor poskytl stanovisko ohledně spravedlnosti protiplnění v rámci transakce CSG pro akcionáře kmenových akcií společnosti Vista Outdoor z finančního hlediska. Jsme přesvědčeni, že transakce CSG je pro akcionáře nejpřesvědčivější,“ uzavírá představenstvo argumentaci ve prospěch prodeje The Kinetic Group do rukou CSG. Nabídka MNC Capital je podle něj, a na základě vyjádření finančních poradců, „neadekvátní a zásadně podhodnocuje společnost Vista Outdoor, zejména její podnikatelskou činnost v oblasti Revelyst.“ Představenstvo také varuje, že pokud akcionáři nevysloví souhlas s prodejem výrobce střeliva CSG, MNC Capital nemusí na své nejvyšší nabídce při absenci konkurence dále setrvat a může ji snížit: „Kromě toho byste měli vědět, že společnost MNC nikdy žádnou transakci nedokončila.“ MNC současně uvedla, že „nevidí žádný možný základ nebo důvod pro další zvýšení“.

Pokud se valná hromada akcionářů rozhodne prodej The Kinetic Group do rukou CSG nepodpořit, bude muset představenstvo Visty „zvážit všechny strategické alternativy, které bude mít společnost Vista Outdoor v té době k dispozici.“ Představenstvo v závěru dopisu doporučuje akcionářům hlasovat pro prodej The Kinetic Group do rukou CSG.

Zdroj: Vista Outdoor

Tagy článku