Překotný vývoj Javy, kryptoměny i základy webové bezpečnosti

Překotný vývoj Javy, kryptoměny i základy webové bezpečnosti
Autor: Gopas
11 / 11 / 2019, 14:30

Dnes odstartovala největší akce v ČR zaměřená na Java platformu, dvoudenní odborná konference JavaDays 2019. Zúčastnění odborníci se shodují, že s překotným vývojem Javy v poslední době není lehké udržet krok. Proto je důležité vývojářům nastínit cestu, kterou se další rozvoj této nejpoužívanější platformy pro vytváření podnikových a mobilních aplikací bude ubírat.

Konference Java Days je největší akcí pro vývojáře zaměřenou na Java platformu v České republice. Letos se koná již počtvrté a v odborné programátorské komunitě už získala velmi dobré renomé. Letošní Java Days nabídnou účastníkům komplexní přehled o nejnovějším vývoji na Java platformě, který se v poslední době velmi zrychlil – zatímco kodéři pracují s verzemi 7, 8 anebo 9, na světě jsou již verze 10 a 11. Pozornost se zaměří i na Kotlin, který  se stal druhým oficiálním jazykem pro psaní Android aplikací. Stranou nezůstane ani problematika alternativních kryptoměn, webové bezpečnosti nebo cloudových řešení.

Konference JavaDays probíhá po celé dva dny ve dvou tematicky zaměřených sálech. Nabízí celkem 18 přednášek předních českých a slovenských odborníků na Java platformu – například Kamila Ševečka, Jiřího Pinkase nebo Petra Ferschmanna.

V rámci konference společnost Gopas představuje i nový formát vzdělávání, tzv. Gopas Java Bootcamp (GJB). V rámci GJB se účastníci mohou těšit na témata Tvorba webových systémů s využitím Spring Boot a React, Vývoj databázových aplikací ve Spring frameworku a Webové služby REST a GraphQL ve Spring Bootu.

„Java je, a vzhledem k tomu, že se jedná o otevřený software i zůstane, nejoblíbenější platformou pro vývoj webových a mobilních aplikací,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas, která JavaDays organizuje. „Naše konference nabízí vývojářské komunitě možnost setkat se s předními Java odborníky, diskutovat o aktuálních problémech, a především v ucelené formě získat erudovaný pohled na nejnovější vývoj.“

Konference JavaDays probíhá v Premiere Cinemas VIVO! Hostivař ve dnech 11. a 12. 11. 2019. Více na stránkách konference //www.javadays.cz.

Partnery konference JavaDays 2019 jsou: společnost Tieto a JetBrains jako Gold partneři, Ness Digital Engineering a Komerční banka jako Silver partneři, EmbedIT jako Bronze partner, Epam Systems Czech Republic jako Hlavní partner, jako odborní partneři Commerzbank, oXyShop a Oracle. Exkluzivním mediálním partnerem je společnost Averia Ltd.

O společnosti GOPAS, a. s.

Počítačová škola GOPAS je největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu. Ročně absolvuje odborné kurzy téměř 30 tisíc studentů, z nichž většinu tvoří specialisté IT. I přesto, že působí na poměrně malém trhu, patří GOPAS k jedněm z největších poskytovatelů IT školení v Evropě.

Gopas.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace